۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۰
کد خبر: 83317961
۰ نفر
احتمال آب‌گرفتگی معابر در بخش‌هایی از مركز و جنوب شرق

تهران- ایرنا- كارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز احتمال آب‌گرفتگی، سیلابی شدن مسیل رودخانه‌ها به‌ویژه مناطق كوهپایه‌ای بخش‌هایی از مركز و جنوب شرق كشور وجود دارد ازاین‌رو هم‌وطنان از اسكان در این مناطق خودداری كنند.

فریبا گودرزی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: امروز بعدازظهر و اویل شد بخش‌هایی از مركز، جنوب، جنوب شرق و بخش‌هایی از شمال شرق، شمال غرب و غرب رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت خواهد داشت.
وی اظهار داشت: یكشنبه و دوشنبه به جز شمال شرق این وضعیت در دیگر مناطق ادامه دارد البته بارش در شمال غرب شدیدتر خواهد شد و امشب در ارتفاعات مركزی كرمان، جنوب اصفهان، شمال فارس، شرق كهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان به‌ویژه مناطق شرقی بارش‌ها شدت خواهد داشت از این رو احتمال سیلابی شدن مسیل رودخانه‌ها به‌ویژه مناطق كوهپایه‌ای و كوهستانی این استان‌ها وجود دارد.
كارشناس سازمان هواشناسی به هم‌وطنان توصیه كرد از اسكان در مسیل رودخانه‌های این مناطق خودداری كنند و افزود: احتمال وقوع تندباد شدید موقتی و احتمال شكستن شاخه درختان و وقوع صاعقه در ارتفاعات این مناطق وجود دارد لذا كوهنوردان از صعود به ارتفاعات خودداری كنند.

** افزایش نسبی دما در بیشتر مناطق كشور
گودرزی گفت: از امروز تا دوشنبه روند افزایشی دما در بیشتر مناطق كشور به‌ویژه سواحل شمالی و شمال شرق رخ می‌دهد اما از سه‌شنبه با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر كاهش دما را در سواحل شاهد خواهیم بود.

** آسمان تهران صاف
كارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: هوای تهران امروز صاف گاهی همراه با وزش باد خواهد بود، كمینه دمای امروز پایتخت 18 بود و بیشینه آن به 31 درجه خواهد رسید.
گودرزی گفت: شهركرد با دمای 3 درجه بالای صفر و اهواز با 41 درجه بالای صفر به ترتیب خنك‌ترین و گرم‌ترین نقاط كشور در 24 ساعت گذشته بودند.
علمی 9014** 1055

سرخط اخبار جامعه