هیات ورزشهای زورخانه ای اصفهان سالانه  نیازمند 2 میلیارد ریال است

اصفهان- ایرنا- رئیس هیات ورزشهای زورخانه ای و پهلوانی استان اصفهان اعتبار مورد نیاز سالانه برای انجام برنامه ها و اهداف مورد نظر این هیات را 2 میلیارد ریال اعلام كرد.

سید رضا اخروی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بودجه سالانه اكنون هیات را یك میلیارد ریال اعلام كرد و افزود: اگر بخواهیم به اهداف مورد نظر نظیر جذب ورزشكار و اعزام به مسابقات و مخارج دیگر دست یابیم ، تامین مقدار اعتبار یادشده ضروری است.
وی اظهارداشت : با توجه به ظرفیت و زیر ساخت های موجود ، اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای ایران اسلامی شناخته شده است.
وی تعداد ورزشكاران اصفهانی فعال در این رشته را در زمان حاضر دست كم پنج هزار نفر اعلام و اضافه كرد : از این تعداد هزار ورزشكاران موفق به ثبت نام در سامانه بانك اطلاعات فدراسیون این رشته ورزشی شدند.
رئیس هیات ورزش های زورخانه ای و پهلوانی استان اصفهان ادامه داد: این استان با 132 عدد زورخانه بیشترین حجم زورخانه كشور را دارد كه امید است تا سال 1400 این تعداد به 140 عدد افزایش یابد.
اخروی، سنگ گرفتن، میل گیری، شنا و كباده زدن و نرمش و گرم كردن، پا زدن، چرخ و كشتی و پهلوانی را از شاخه های این رشته ورزشی برشمرد.
وی تصریح كرد: جایگاه این رشته ورزشی در كشور به صورت هشت سال متوالی اول بود و بیشتر ورزشكاران اصفهانی این رشته عضو تیم ملی هستند.
استان اصفهان با 48 هیات ورزشی، افزون بر 300 هزار ورزشكار سازمان دهی شده دارد.
م/س 6026/