۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۹:۳۲
کد خبر: 83317912
۰ نفر
ترامپ رسانه های آمریكایی را به مزخرف گویی متهم كرد

تهران - ایرنا - دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا گزارش برخی رسانه های آمریكایی در خصوص اختلاف نظر در درون كاخ سفید بخصوص درباره ایران را به تندی رد كرد و این گزارش ها را 'مزخرف گویی' خواند.

ترامپ شامگاه جمعه در سخنانی از رسانه ها و خبرنگارانی كه اینگونه مطالب را به نقل از منابع بدون نام منتشر می كنند به شدت انتقاد كرد.
رئیس جمهوری آمریكا در جریان این سخنرانی در كنوانسیون 'ریلتورها' در واشنگتن گفت: این مطالب مزخرفات و خزعبلات است.
ترامپ وجود اختلاف میان او و مشاورانش بخصوص مایك پمپئو وزیر خارجه و جان بولتون مشاور امنیت ملی را رد كرد و گفت: دیدگاهها ممكن است متفاوت باشد اما من تصمیم نهایی را می گیرم.
ترامپ در خصوص گزارش رسانه ها گفت: طوری حرف می زنند انگار یك مناقشه(بین ما) وجوددارد. من از دست آنها عصبانی نیستم ؛ من تصمیمات خودم را می گیرم. كار مایك پمپئو عالی است ؛ كار بولتون هم عالی است.
رسانه های آمریكایی طی روزهای اخیر از اختلاف در كاخ سفید خبر داده و نوشتند كه رئیس جمهوری آمریكا در هشداری به مشاوران جنگ افروز در كاخ سفید و به سرپرست وزارت دفاع خود گفته كه خواهان جنگ با ایران نیست.
روزنامه نیویورك تایمز پنجشنبه شب در گزارشی در این باره به نقل از چندین مقام این كشور نوشت: ترامپ این موضوع را روز چهارشنبه در جریان نشستی در اتاق عملیات كاخ سفید پیرامون تنش های در حال افزایش آمریكا با تهران گفته است.
براساس این گزارش، ترامپ می خواهد گزارش های مبنی بر تلاش مایك پمپئو وزیر خارجه و جان بولتون مشاور امنیت ملی او برای كشاندن آمریكا به جنگ با ایران را تعدیل كند.
نیویورك تایمز همچنین به نقل از سه مقام دولت ترامپ نوشت كه رئیس جمهوری آمریكا بیش از آنكه از مدیریت مسائل مربوط به ایران ازسوی مشاور امنیت ملی خود عصبانی باشد، از گزارش هایی خشمگین است كه حاكی از هدایت سیاست های خاورمیانه ای كاخ سفید از سوی بولتون است.
ترامپ پیش از این در روز جمعه نیز با انتشار توییتی نوشته بود: با وجود این همه فیك نیوز و اخبار ساختگی در رسانه ها، ایران نمی تواند هیچ ایده ای داشته باشد كه چه خبر است.
ترامپ در هفته گذشته همچنین به واشنگتن پست و نیویورك تایمز به علت گزارش درخصوص اختلافات در درون كاخ سفید درباره سیاست آمریكا در قبال خاورمیانه حمله كرده بود.
ترامپ توییت كرد: واشنگتن پست فیك نیوز و نیویورك تایمز فیك نیوز تر گزارش هایی درباره نبردهای داخلی در ارتباط با سیاست نیرومند من در خاورمیانه منتشر می كنند. هیچ نبرد داخلی در كار نیست.
اروپام**1078** 1546