56 ميليارد تومان براي پروژه هاي آسيب ديده راهداري نياز است

​كرمانشاه- ايرنا- مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان كرمانشاه، مجموع اعتبار پيشنهادي براي اجراي پروژه هاي آسيب ديده از سيل فروردين امسال استان را بيش از 56 ميليارد تومان اعلام كرد.

فريبرز كرمي روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: در اثر وقوع سيل در فروردين امسال، 44 نقطه در حوزه راه‌هاي اصلي، فرعي و روستايي دچار لغزش، ريزش و رانش شد كه جسم و رويه راه آن ها تخريب شده است.
وي درباره فهرست پروژه‌هاي آسيب ديده از سيل در بخش طرح روكش آسفالت و ايمن سازي راه‌هاي اصلي نيز گفت: در اين ميان 210 كيلومتر آسفالت گرم وهمچنين به همين مقدار لكه گيري در شهرستان هاي روانسر، جوانرود، كرمانشاه، ثلاث باباجاني، پاوه، دالاهو، صحنه، سرپل ذهاب، هرسين، قصرشيرين، سنقر و گيلانغرب انجام شده است.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان كرمانشاه در ادامه، اعتبار پيشنهادي براي اجراي عمليات مذكور را 46 ميليارد و 200 ميليون تومان اعلام كرد و گفت: اميدواريم با افزايش اعتبار بتوانيم ديگر طرح هاي در دست اجرا را نيز به سرانجام برسانيم.
كرمي همچنين درباره فهرست پروژه‌هاي آسيب ديده توسط سيل از جمله طرح روكش آسفالت و ايمن سازي راه‌هاي اصلي، فرعي و غيرشرياني، گفت: در اين رابطه نيز 183 كيلومتر آسفالت گرم، 209 كيلومتر لكه گيري، 64 كيلومتر ماسه آسفالت ، 12 كيلومتر بازيافت و 182 كيلومتر درزگيري انجام شده است.
وي ميزان اعتبار پيشنهادي براي اجراي عمليات روكش تقويتي و حفاظتي در پروژه‌هاي مذكور را 56 ميليارد و 166 ميليون تومان اعلام و عنوان كرد: اين پروژه‌ها اكنون در محورهاي سنقر، كرمانشاه، جوانرود، پاوه، ثلاث باباجاني، سرپل ذهاب، گيلانغرب، قصرشيرين و هرسين در دست اجراست.
​استان كرمانشاه در مجموع بيش از هشت هزار كيلومتر راه اصلي، فرعي و روستايي دارد.
اكنون 243 دستگاه اتوبوس، هزار و 365 ميني بوس و يك هزار و 208 دستگاه خودرو سواري در ناوگان حمل و نقل عمومي كرمانشاه به مسافران خدمات مي دهند.
27 مجتمع خدمات رفاهي بين راهي در اين استان هم اكنون با امكانات لازم پذيراي ارائه خدمات به مسافران و هموطنان هستند.
همچنين هم اكنون بيش از سه هزار و 561 هزار راننده برون شهري در استان مشغول فعاليت هستند.
بيش از 2 ميليون نفر در 32 شهر و 2 هزار و 622 روستاي استان كرمانشاه سكونت دارند.
3033/8066