۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
کد خبر 83317884
۰ نفر
61 هزار هكتار از اراضي جنوب كرمان سم پاشي شد

جيرفت - ايرنا - رئيس سازمان جهاد كشاورزي جنوب استان كرمان از ادامه مبارزه با ملخ هاي صحرايي خبر داد و گفت: از ابتداي مبارزه با اين حشرات تاكنون 61 هزار هكتار از اراضي جنوب استان سم پاشي شده است.

سعيد برخوري روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، افزود: بيش از 90 درصد مبارزه با ملخ هاي صحرايي در جنوب استان كرمان به صورت زميني انجام شده است.
وي ادامه داد: 17 سم پاش ULV (پشت وانتي) در منطقه جنوب كرمان فعاليت سم پاشي را انجام مي دهند و هر سم پاش ULV روزانه 300 تا 400 هكتار از زمين ها را سم پاشي مي كند.
برخوري اظهار داشت: مبارزه با آفت ملخ صحرايي با همكاري و عزم جدي همه دستگاه ها در جنوب استان كرمان در حال انجام است و جاي هيچگونه نگراني نيست.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي جنوب كرمان گفت: خوشبختانه با تلاش مردم و همكارانمان در سازمان جهاد كشاوري و همچنين تدابيري كه اتخاذ كرده ايم، هيچ ملخي وارد مزارع نشده و اوضاع تحت كنترل است.
وي بيان كرد: عمليات مبارزه با ملخ به صورت لكه گيري در حال انجام است و به تمامي مديران جهاد كشاورزي و مسئولان هفت شهرستان جنوبي كرمان هشدار داده شده تا در صورت مشاهده هر گونه دسته هاي ملخ، مورد را سريعا گزارش و مبارزه عليه آنها انجام شود.
با توجه به اينكه عربستان سعودي سال گذشته مبارزه جدي در كنترل ملخ ها انجام نداده، اين حشرات مخرب با ورود به ايران از تنگه هرمز عبور و استان‌هاي جنوبي كشور از جمله هرمزگان، جنوب كرمان، خوزستان، بوشهر و فارس را آلوده كرده اند.
7450/7429/ 5054