۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۲
کد خبر: 83317871
۰ نفر
سرانه فضای سبز در ایلام به 2.8 متر مربع افزایش یافت

ایلام - ایرنا - شهردار ایلام گفت: سرانه فضای سبز در شهر ایلام با اهتمام مسئولان شهرداری از 1،8 متر مربع قبلی به 2،8 متر مربع به ازای هر نفر افزایش یافته است.

طالب صادقیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سرانه فضای سبز در ایلام 1.8 متر مربع بود و با كاشت 80 هزار متر مربع فضای سبز و توسعه 37 پارك محله ای هم اكنون به 2.8 متر مربع افزایش یافته كه بی سابقه بوده است.
وی افزود: اقدامات عملی شهرداری ایلام در یك سال اخیر به همگان اثبات كرد می توان در ایلام طرح های منطبق با عمران شهری نوین و نزدیك به استانداردهای روز اجرا كرد.
شهردار ایلام با بیان اینكه بهره مندی از شهری زیبا و نزدیك به استانداردهای كشوری حق مردم ایلام است، افزود: برای رسیدن به این هدف شهرداری به همراهی دستگاه های مختلف، تامین اعتبار برای تكمیل پروژه ها و نیز همكاری مردم به ویژه كسبه صنوف مختلف و رانندگان نیاز مبرم دارد.
صادقیان یادآور شد: از دیگر اقدامات این سازمان حمایت شهرداری از هرگونه سرمایه گذاری بخش خصوصی برای اجرای شیوه های بازیافت و تفكیك زباله است.
وی افزود: با توجه به این حجم زباله و اینكه رها كردن پسماندها زیانبار و عامل و منبع شكل گیری انواع امراض و بیماری هاست، مطالعاتی در زمینه بازیافت و بهره برداری از این طلای كثیف انجام شده است.
صادقیان ادامه داد: با توجه به اینكه سازمان پسماند یك سازمان نوپاست، برای بهره برداری از این طلای كثیف به بخش خصوصی واگذار شده و پیمانكار پروژه باید آن را ساماندهی و خدمات آن در محلات با لباس فرم صورت گیرد.
وی تصریح كرد: قبلا جمع آوری پسماندها توسط دوره گردها صورت می گرفت و آسیب های اجتماعی بسیاری را نیز بهمراه داشت اما اكنون با واگذاری آن به بخش خصوصی با لوگو و لباس مخصوص هم درآمدی برای شهرداری است و از سویی سبب اشتغال می شود.
شهردار ایلام تاكید كرد: با چنین اقدامی ضایعات از استان خارج نشده و به كارخانه های بازیافت تحویل داده می شوند.
به گفته صادقیان در این زمینه 23 هكتار زمین در نظر گرفته شده و طرح جامع مطالعه پسماند شهر ایلام انجام، مطالعه و استعلام طرح ایجاد كارخانه نیز گرفته شده و به محض اینكه زمین به صورت ثبتی به شهرداری تحویل داده شود فراخوان جذب سرمایه گذار برای احداث اعلام می شود.
وی اضافه كرد: كارخانه بازیافت نخاله ساختمانی نیز در دست اقدام است و امیدواریم سال 98 این كارخانه بهره برداری شود.
به گفته شهردار ایلام در حوزه خدمات شهری نیز 10 دستگاه به ناوگان خدمات شهری برای خدمات رسانی اضافه و سامانه 137 نیز برای ارتباط بیشتر با شهروندان راه اندازی شده است.
صادقیان به اجرای 54 برنامه در محلات اشاره كرد و گفت: برگزاری كارگاه های ترك اعتیاد، آموزش زندگی، مسابقات فرهنگی، ورزشی و هنری در محلات، جنگ های شادی متعدد، كارناوال شادی و جشنواره تخم مرغ و آدم برفی از دیگر اقدامات فرهنگی این سازمان است.
7180/6119

سرخط اخبار استان‌ها