بوكان قهرمان مسابقات ووشو جنوب آذربايجان غربي شد

مهاباد- ايرنا- رييس اداره ورزش وجوانان بوكان گفت: اين شهرستان مقام نخست مسابقات ووشو جام رمضان در بخش ساندا در جنوب آذربايجان غربي را كسب كرد.

انور ملار حيمي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: مسابقات ووشو بخش ساندا در سه رده سني نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با حضور هفت تيم‌ در بوكان برگزار شد.
وي با بيان اينكه اين مسابقات با حضور شهر‌ستان هاي مهاباد، اشنويه، پيرانشهر، سردشت، مياندوآب، نقده و بوكان برگزار شد، اظهار داشت: اين دوره از مسابقات در سالن تخصصي ووشو واقع در منطقه اميرآباد بوكان برگزار شد كه شهرستان بوكان در هر سه رده سني به مقام نخست دست يافت و تيم هاي مهاباد و نقده به ترتيب در جايگاه دوم و سوم قرار گرفتند.
به گزارش ايرنا، اين مسابقات شامگاه گذشته بعد از افطار و با حضور 60 ورزشكار كار در بخش ساندا از شهرهاي جنوب آذربايجان غربي در اين شهرستان برگزار شد.
ساندا يا سانشو به معني «مبارزه آزاد» يك ورزش رزمي تن به تن چيني است كه از سبك‌هاي تركيبي كونگ‌فو و كشتي با عناصري از بوكس غربي ايجاد شده است.
ساندا در كنار تالو يكي از 2 بخش هنر رزمي مدرن چيني ووشو به شمار مي‌آيد كه در2 گروه سا‌دا آقايان و بانوان در مسابقات بين‌المللي برگزار مي‌گردد.
در مسابقات ووشو ساندا شركت‌كنندگان از سه دسته اصلي ضربات مشت، ضربات لگد و فنون پرتابي استفاده مي‌كنند.
بوكان يكي از قطب هاي مهم رشته هاي رزمي در آذربايجان غربي است.
7510/7129/ 3020