افزایش خودسرانه قیمت ها نگران كننده است

سمنان- ایرنا- رئیس اتحادیه لوازم خانگی شهرستان سمنان گفت: افزایش خودسرانه قیمت لوازم خانگی در این شهرستان جدی و نگران كننده است.

علی اكبر صیادجو روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بسیاری از شركت های خارجی و داخلی لوازم خانگی به صورت خودسر روزانه به افزایش قیمت برخی كالاها اقدام می كنند.
وی خاطر نشان كرد: روزانه شاهد افزایش 10 تا 20 درصدی قیمت لوازم خانگی در بازار هستیم كه این روند به سردرگمی اصناف در نحوه فروش دامن می زند.
رئیس اتحادیه لوازم خانگی شهرستان سمنان ادامه داد: اكنون قیمت یخچال و كولر در بازار سمنان نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته و قدرت خرید مردم با نوسان قیمت ارز كاهش یافته است.
صیادجو اضافه كرد: با تثبیت قیمت ارز شاهد كاهش قیمت لوازم خانگی در بازار خواهیم بود و بخش زیادی از افزایش قیمت ها به دلیل شرایط اقتصادی جامعه واقعی و غیرهیجانی است.
وی تصریح كرد: انتظار كاهش قیمت در بازار با توجه به كاهش قدرت خرید مردم وجود دارد و با افزایش نظارت ها برای جلوگیری از احتكار كالا و احتكار خانگی می توان قیمت اقلام را تثبیت كند.
رئیس اتحادیه لوازم خانگی شهرستان سمنان گفت: با كاهش تنش های سیاسی ثبات به اقتصاد كشور برمی گردد و باید راهكارهای عملی برای رفع این گرانی ها اتخاذ شود.
به گزارش ایرنا، در شهرستان سمنان 10 هزار واحد صنفی و 270 واحد صنفی لوازم خانگی وجود دارد.
7339/6103