۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۸
کد خبر 83317787
۰ نفر
پيكارهاي كبدي ساحلي قهرماني يزد آغاز شد

يزد - ايرنا - پيكارهاي كبدي ساحلي قهرماني استان يزد (جام رمضان)، جمعه شب با حضور جمعي از مسئولان و هواداران با شركت 6 تيم در 2 گروه در زمين ساحلي مجموعه ورزشي سلمان محله محمودآباد (مردآباد) يزد آغاز شد.

به گزارش ايرنا، در اين رقابت ها تيم هاي هيات كبدي بهاباد، باشگاه پاكنژاد، تيم 14 معصوم(ع) امام شهر، باشگاه فهادان، صدرا و يگان ويژه به صورت دوره اي و مجتمع رقابت هاي خود را برگزار مي كنند.
در اولين شب مسابقات تيم كبدي باشگاه شهيد پاكنژاد يزد با نتيجه 30 بر 12 بر تيم هيات كبدي بهاباد غليه كرد و باشگاه فهادان موفق شد حريف خود تيم صدرا را با نتيجه 41 بر 12 شكست دهد.
در پايان اين رقابت ها تيم هاي اول تا سوم مشخص و تجليل مي شود.
كبدي يا زو نوعي ورزش است كه بيشتر در هند و پاكستان و ايران رواج دارد، سال 1381 براي نخستين‌بار مسابقات قهرماني اين بازي براي مردان در سطح آسيا برگزار شد.
مهاجمان 2 تيم در حالي كه به‌طور مرتب كلمه «كبدي‌كبدي» را تكرار مي‌كنند با انجام حركات حمله و دفاع و جابه‌جايي تلاش مي‌كنند تا با لمس كردن يا گرفتن يار تيم مقابل بتوانند به بالاترين امتياز دست يابند.
تعويض در اين بازي هيچ محدوديتي ندارد، در صورت تساوي 2 تيم در وقت ‌قانوني، 5 حمله از سوي هر كدام از 2 تيم انجام مي‌شود و اگر باز هم مساوي شدند حمله يك‌به‌يك پِيگيري مي‌شود.
ورزش كبدي در استان فعال است.
استان يزد 47 هيات ورزشي و 65 هزار ورزشكار زير پوشش بيمه دارد.
7536/ 2047/