۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۴
کد خبر 83317782
۰ نفر
نماینده مجلس: رضایت مردم تیر خلاص بر توطئه هاست

یزد - ایرنا - نماینده مردم اردكان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه نقطه اتكای مسئولان باید مردم باشند، تاكید كرد: رضایتمندی مردم تیر خلاص بر همه توطئه هاست.

به گزارش دفتر محمدرضا تابش وی جمعه شب در جمع تعدادی از معلمان شهرستان با اشاره به نكاتی از سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع كارگزاران نظام از جمله پیوند وثیق با مردم، مبارزه با فساد و اشرافی گری، حل مشكل معیشتی، اعتماد به جوانان، رونق تولید در سایه كار جهادی افزود: تحقق این توصیه‌های رهبری، ما را در برخورد اراده ها قوی‌تر می‌كند.
وی عنوان كرد: دولت، مجلس و قوه قضائیه محورهای مطرح شده را مد نظر قرار دهند و در عین حال اقدامات انجام شده و در حال انجام را برای مردم گزارش كنند و اگر خلاء یا ضعف‌هایی وجود دارد به رفع آن اهتمام ورزند.
نایب رئیس فراكسیون امید مجلس با اشاره به سخنان اخیر رهبری مبنی بر اینكه مذاكره با آمریكا در این شرایط سم مهلك است، اظهار داشت: آمریكا در شرایط جدید و پس از دَبه درآوردن در برجام، در فكر گرفتن امتیاز از ایران است و به خیال خود می تواند قدرت دفاعی و مزیت های كشورمان را تضعیف كند.
تابش در عین حال بر به كارگیری تمام ظرفیت ها برای مهار اهداف آمریكایی ها تصریح كرد و گفت: تیم دیپلماسی دولت باید با بهره‌گیری از ظرافت های فنی در جهت عادی سازی روابط با كشورهای همسایه و كاهش تنش با آنها، مذاكره با اروپایی‌ها برای ایفای تعهدات برجامی خویش، گفت و گوهای سازنده و از موضع برابر با چین و روسیه؛ مجدداً وضعیتی را پدید آورد كه چهار بعلاوه یك تبدیل به پنج بعلاوه یك شده و آمریكا به اشتباه فاحش خود كه خروج از برجام بود، پی ببرد.
نماینده مردم اردكان تصریح كرد: تحلیل واقع‌بینانه رهبری بر این بود كه جنگ اتفاق نمی اُفتد، این موضوع باید به عنوان یك راهبرد مدنظر قرار گیرد چه آن‌ها كه دستی بر قلم دارند و چه سیاستمدارانی كه مواضع ایشان بیانگر دیدگاه های رسمی است و چه نظامیانی كه استوانه‌های محكم مقاومت و ایستادگی ملت در مقابل تهاجم بیگانگان هستند.
تابش ادامه داد: هر سخن نابجا و موضع گیری غیرمنطقی و حركت نسنجیده می تواند صحنه ای را كه آمریكا با جنگ روانی آراسته به واقعیت تبدیل كند.
نایب رئیس فراكسیون امید مجلس اظهار داشت: ترسیم راه امید بخشِ فراروی ملت، با بازسازی اعتماد آنها ممكن است و چنانچه این مهم محقق شود هیچ قدرتی توان ایستادگی در مقابل انسجام ملت را نخواهند بود.
نماینده مردم استان یزد در مجلس تهدیدات دشمن را باعث هوشیاری بیشتر و افزایش همبستگی ملی دانست و عنوان كرد: البته مردم سالهاست كه در قبال برخی سوء تدبیرها و اتخاذ سیاست های نادرست اقتصادی كه زندگی و معیشت آنان را تحت تاثیر سوء قرار داده ناراضی هستند.
وی ادامه داد: در این شرایط خاص می طلبد كه همه مسئولان و نهادها، فرایِ جناح ها و گروه ها در جهت حل مشكلات ساختاری كشور با همدلی و هم افزایی اقدام كنند و كمك كار دولت به عنوان محور و مدار كارها باشند.
تابش اضافه كرد: مبارزه با رانت و ویژه خواری و قدرت طلبی یك خواست و مطالبه عمومی است و باید مراقبت شود در مبارزه با این پدیده های شوم، به ورطه تسویه حساب های شخصی و سیاسی دچار نشویم و پُست ها به كالایی برای داد و ستد تبدیل نشود.
وی به دیدار و گفت وگوی صمیمی با رهبر معظم انقلاب در حاشیه دیدار كارگزاران نظام اشاره كرد و با تشكر از اظهار لطف همیشگی ایشان به مردم یزد و اردكان گفت: رهبری ضمن یاد نیكی از مرحوم آیت الله خاتمی(ره)، جویای احوال مردم شدند و به مردم استان و شهرستان اردكان سلام رساندند.
تابش در ادامهِ ،معلمان را شمع فروزان هدایت دانست و گفت: در مكتب نورانی اسلام، فراگیری علم و دانش همراه با تهذیب نفس، رسالت انبیاست.
نماینده استان یزد در مجلس با تاكید بر حفظ شان معلمان و لزوم اصلاح ساختار آموزش و پرورش بر مبنای تحولات روز یادآور شد: ایجاد انگیزه در معلمان و دست اندركاران آموزش و پرورش می تواند یكی از محورهای اصلی تحرك و پویایی در نظام تعلیم و تربیت و حل برخی از مشكلات شود.
عضو هیات امنای دانشگاه علم و صنعت ایران به مناسبت ماه رمضان در جمع معلمان دبیرستان نمونه سعدی و خانواده های آنها حضور یافت.
هم اكنون استان یزد با 10 شهرستان چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.
مركز شهرستان 98 هزارنفری اردكان در 60 كیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
7544/ 2047/