۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۰
کد خبر 83317734
۰ نفر
«قراری زاده» به فینال لیگ جهانی كاراته رسید

تهران - ایرنا - كاراته كا وزن منهای 84 كیلوگرم ایران به دیدار پایانی لیگ جهانی كاراته سری آ در استانبول راه یافت.

دومین مرحله لیگ جهانی كاراته وان در سال 2019 از روز جمعه با حضور هزار و 813 كاراته كا از 102 كشور به میزبانی تركیه و در استانبول آغاز شد و تیم ایران در 2 بخش كاتا (اجرای فرم) و كومیته (مبارزه) زنان و مردان به مصاف حریفان رفته است.
این مسابقات دارای امتیاز رنكینگ فدراسیون جهانی به منظور كسب سهمیه المپیك 2020 توكیو است.
در روز نخست این پیكارها «سارا بهمنیار»،«فاطمه چالاكی»، «طراوت خاكسار »، « رزیتا علیپور»، «شیما آل سعدی» و كاتای تیمی در بخش زنان و «ابوالفضل شهرجردی»، «ذبیح اله پورشیب»، «مهدی قراری زاده»، «مهدی خدابخشی»، «صالح اباذری» و «سجاد گنج زاده» در بخش مردان روی تاتامی رفتند.
در رقابت های نوبت جمعه شب «مهدی قراری زاده» كاراته كای جوان ایران به فینال وزن منهای 84 كیلوگرم رسید و «مهدی خدابخشی» در همین وزن به مبارزه رده بندی راه یافت.
پیش از این «طراوت خاكسار» در وزن منهای 55 كیلوگرم و كاتای تیمی زنان ایران با شایستگی به فینال رسیدند.
تمامی دیدارهای فینال و رده بندی بخش های مختلف، روز یكشنبه برگزار می شود.

** نتایج وزن منهای 61 كیلوگرم زنان
«شیما آل سعدی» ابتدا نمایندگان روسیه و مصر را از پیش روی برداشت و سپس رقیبی از الجزایر را با شكست بدرقه كرد.
آل سعدی در ادامه «اینگریدا سوچانكو» نفر سوم جهان از اسلواكی را با اقتدار مغلوب كرد، اما برابر «مایومی سومیا» ملی پوش مطرح و پرافتخار ژاپنی 3 بر 2 باخت و از دور مسابقات كنار رفت.
«رزیتا علیپور» در اولین گام برابر «آنا رودینا» قهرمان امیدهای اروپا از روسیه شكست خورد و حذف شد.

** نتایج وزن منهای 84 كیلوگرم مردان
«مهدی قراری زاده» ابتدا حریفانی از استرالیا و بلژیك را شكست داد و در سومین مبارزه نیز «مارس بائن» آلمانی را دو بر صفر مغلوب كرد.
وی در ادامه مبارزت خود با حساب دو بر یك «صمد گوك» تركیه ای را مغلوب ساخت و سپس نماینده كرواسی را از پیش روی برداشت.
قراری زاده مبارزات خود را با برتری برابر «الوین كارال» از كوزوو ادامه داد و سپس در نیمه نهایی «آنتون ایساكائو» از بلاروس را برد و به فینال رسید تا روز یكشنبه برای كسب مدال طلا به مصاف «آیگور آكتاش» تركیه ای برود.
«مهدی خدابخشی» ابتدا رقیبانی از تركیه، استرالیا، مصر و سوئیس را برد و نماینده مقدونیه را هم مغلوب سخت.
او در ادامه «وو چون» از چین تایپه را برد و در نیمه نهایی برابر «ایگور آكتاش» كاراته كا عنوان دار تركیه ای 2 بر صفر باخت و از رسیدن به فینال بازماند تا روز یكشنبه برای رسیدن به مدال برنز روی تاتامی برود.
«ذبیح اله پورشیب» كار خود را با برتری مقابل كاراته كاهای مراكش و مونته نگرو پیش برد و سپس رقیبی از جمهوری آذربایجان را برد.
كاپیتان ایران در ادامه با حساب چهار بر دو نتیجه را به «دنیس دنیسنكو» دارنده مدال برنز اروپا از روسیه واگذار كرد و از گردونه مسابقات كنار رفت.
شبس*ورزشی**3783** 1917