۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴
کد خبر 83317668
۰ نفر
دشمنان به دنبال تضعيف وضعيت حجاب در كشور هستند

قزوين - ايرنا -مسئول شوراي سياستگذاري ائمه جمعه استان قزوين گفت: امروز دشمنان اسلام و ايران در زمينه هاي مختلفي در حال فعاليت هستند كه يكي از مهمترين آنها تضعيف وضعيت حجاب در كشور است.

به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي دفتر شوراي سياستگذاري ائمه جمعه استان قزوين حجت الاسلام روح الله فاطمي نسب در حاشيه نماز جمعه شهر شال كه در مسجد جامع اين شهر برگزار شد، با اشاره به اهميت حجاب از نگاه اسلام افزود: خداوند متعال در بسياري از سوره هاي قرآن از حجاب به عنوان يك ضرورت ياد مي كند و آن را حافظ انسان در برابر بسياري از بيماري هاي جسمي و رواني نام مي برد.
مسئول دفتر شوراي سياستگذاري ائمه جمعه استان قزوين عنوان كرد:  از نظر اسلام حجاب فقط اختصاص به زن ندارد بلكه نوعي پرده است كه در روابط ميان زن و مرد وجود دارد و  در اسلام حجاب، مانع گمراهي و خودنمايي و حافظ حرمت و از آداب عفت و حيا است.
فاطمي نسب خاطرنشان كرد: با توجه به اهميت موضوع حجاب در نگاه اسلام عده اي به دنبال آن هستند كه جايگاه اين موضوع را در كشور تضعيف كنند كه نمونه بارز آن را هم مي توان اتفاقات اخير دانشگاه تهران دانست كه اين اقدامات محكوم است و بايد به صورت جدي تري پيگيري شود.
وي با اشاره به اتفاقات مثبتي كه در زمينه حجاب رخ داده است، تصريح كرد: اقدام اخير رئيس كل دادگستري استان قزوين در زمينه طرح عفاف و حجاب كار بسيار ارزشمندي بوده و در خور تقدير و تشكر است.
6101