هر 3 نماينده روز سوم ايران حذف شدند

تهران - ايرنا - سومين روز از رقابت هاي تكواندوي قهرماني جهان در انگليس با حذف «اميرمحمد بخشي»، «ناهيد كياني» و «پريسا جوادي» همراه شد.

بيست و چهارمين دوره رقابت هاي تكواندوي قهرماني جهان از روز چهارشنبه با حضور 975 تكواندوكار از 150 كشور در شهر «منچستر» انگليس آغاز و پنج روز ادامه خواهد داشت.
امروز (جمعه) مبارزات اوزان منهاي 74 كيلوگرم مردان و منهاي 49 و منهاي 57 كيلوگرم زنان پيگيري مي‌شود كه اميرمحمد بخشي، ناهيد كياني و پريسا جوادي به عنوان نمايندگان ايران به مصاف حريفان رفته و در نهايت از رسيدن به مراحل پاياني بازماندند.

**نتايج نمايندگان ايران در روز سوم مسابقات جهاني:
*در وزن منهاي 49 كيلوگرم زنان «ناهيد كياني» در نخستين گام با حساب 34 بر 7 مقابل «يونيشا راي» از نپال به پيروزي دست يافت.
وي در ادامه «مادينا مانوپوا» دارنده مدال نقره بازي هاي آسيايي 2018 از ازبكستان را پيش روي داشت كه مبارزه آنان در پايان راند سوم با تساوي 4 بر 4 همراه شد و كار به راند طلايي كشيد.
كياني در راند طلايي از غفلت حريف استفاده كرد و با ضربه اي كه به هوگو (ضربه گير) نماينده ازبكستان وارد كرد به پيروزي دست يافت.
نماينده وزن منهاي 49 كيلوگرم ايران در يك هشتم نهايي مقابل «پانيپاك وانگپات» تايلندي دارنده مدال برنز المپيك 2016 و نايب قهرمان جهان قرار گرفت و 28 بر 7 شكست خورد و از گردونه مسابقات كنار رفت.

*در وزن منهاي 57 كيلوگرم زنان «پريسا جوادي» در اولين گام برابر «دزيره رولاف» از آمريكا به برتري 13 بر 4 رسيد و سپس برابر «پاتريكا آدام كيويسز» قهرمان اروپا از لهستان قرار گرفت و در حالي كه هشت امتياز عقب بود در نهايت اين مبارزه در پايان راند سوم با تساوي 17 بر 17 همراه شد.
جوادي كه مبارزه اي شجاعانه را در دستور كار قرار داده بود در راند طلايي به پيروزي رسيد تا با شايستگي راهي يك هشتم نهايي شود.
جوادي در اين مرحله نيز «جولانتا تارويدا» از ليتواني را 17 بر 11 با شكست بدرقه كرد و در يك چهارم نهايي برابر «جيد جونز» از كشور ميزبان با نتيجه عجيب 30 بر 3 شكست خورد و حذف شد.

*در وزن منهاي 74 كيلوگرم مردان «اميرمحمد بخشي» در اولين مبارزه توانست «ميگوئل سالاس» كلمبيايي را 16 بر 7 مغلوب كرده و در ادامه «كريستين مكنيش» قهرمان سال 2018 اروپا از انگليس قرار گرفت و در حالي كه رقيب از امتياز ميزباني سود مي برد در نهايت مبارزه با پيروزي 10 بر 6 بخشي به اتمام رسيد.
بخشي در مرحله يك هشتم نهايي با «كي ران» نفر سوم آسيا از چين مبارزه كرد و به پيروزي 23 بر 15 رسيد و در يك چهارم نهايي مقابل «دنيل بررا» اسپانيايي در پايان مبارزه اي حساس با حساب 12 بر 11 مغلوب شد تا او نيز بدون مدال بماند.
طي روزهاي گذشته «مهلا مومن زاده» در وزن منهاي 46 كيلوگرم زنان به مدال نقره رسيد و «آرمين هادي پور» به مدال برنز وزن منهاي 54 كيلوگرم مردان دست يافت.
در پايان اين مسابقات به نفر اول 120 امتياز، نفر دوم 72 امتياز و نفرات سوم 43.20 امتياز در راستاي كسب سهميه المپيك 2020 تعلق مي‌گيرد.
ورزشي**3783**