۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
کد خبر 83317652
۰ نفر
بانوی كاراته ایران به فینال لیگ جهانی رسید

تهران- ایرنا- «طراوت خاكسار» نماینده وزن منهای 55 كیلوگرم تیم كاراته زنان ایران به فینال لیگ جهانی سری آ در استانبول راه یافت.

دومین مرحله لیگ جهانی كاراته وان در سال 2019 از امروز (جمعه) با حضور هزار و 813كاراته كا از 102 كشور به میزبانی تركیه و در استانبول آغاز شد و تیم ایران در 2 بخش كاتا (اجرای فرم) و كومیته (مبارزه) زنان و مردان به مصاف حریفان رفته است.
این مسابقات امتیاز رنكینگ فدراسیون جهانی برای كسب سهمیه المپیك 2020 توكیو دارد.
در روز نخست این پیكارها سارا بهمنیار، فاطمه چالاكی، طراوت خاكسار، رزیتا علیپور، شیما آل سعدی و كاتای تیمی در بخش زنان و ابوالفضل شهرجردی، ذبیح اله پورشیب، مهدی قراری زاده، مهدی خدابخشی، صالح اباذری و سجاد گنج زاده روی تاتامی می روند.
طراوت خاكسار در وزن منهای 5 كیلوگرم با برتری مقابل تمام حریفان با شایستگی به فینال رسید.
پیش از این، كاتای تیمی زنان ایران فینالیست شده بود. نتایج نمایندگان ایران تا این لحظه به این شرح است:

**زنان
*كاتای تیمی/
تیم ایران با تركیب پریسا رحمانی، مائده نصیری و مهری یزدانی در دور اول و دوم مرحله گروهی بالاتر از تمامی حریفان قرار گرفت و به فینال رسید. كاتای تیمی زنان ایران روز یكشنبه برای كسب مدال طلا به میدان خواهد رفت.

*وزن منهای 50 كیلوگرم
«سارا بهمنیار» ابتدا حریفانی از تركیه، ایتالیا و ژاپن را شكست داد و در دور چهارم به مصاف «آیكا تادانو» قهرمان آسیا از ژاپن رفت و پس مبارزه ای كه با تساوی به اتمام رسید با رای داوران بازنده شد و از گردونه مسابقات كنار رفت.

*وزن منهای 55 كیلوگرم
«طراوت خاكسار» ابتدا حریفانی از مقدونیه و قزاقستان را مغلوب كرد و سپس «لائورن فورباتو» فرانسوی را چهار بر صفر مغلوب كرد. وی در ادامه رقیبان از ژاپن و كرواسی را با شكست بدرقه كرد. بانوی شایسته كاراته ایران سپس «جانا بیتس» آلمانی را 9 بر 4 شكست داد و به فینال راه یافت تا روز یكشنبه برای كسب مدال طلا با «ژو وون» از چین تایپه روی تاتامی برود.
فاطمه چالاكی در دور نخست مارین كرین از جمهوری ایرلند و در ادامه سنزیا بورگنری ایتالیایی را با نتایج مشابه سه بر صفر شكست داد. چالاكی در ادامه نمایندگان ویتنام و ازبكستان را از پیش روی برداشت، اما برابر جانا بیتس از آلمان شكست خورد و از دور مسابقات كنار رفت.

**مردان
*كاتای انفرادی: ابوالفضل شهرجردی نتوانست از مرحله گروهی صعود كرده و حذف شد. سایر نمایندگان روز نخست ایران، از ساعتی دیگر به میدان می روند.
ورزشی**3783**9157