امریكا درعمل ثابت كرده كه بد نیت است

كیش- ایرنا- امام جمعه كیش گفت: دولت آمریكا در عمل ثابت كرده است كه در مذاكرات و رفتارهای بین المللی بد نیت بوده و هیچگاه حسن نیت نداشته است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین احمد حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته كیش با اشاره به فرازهایی از بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان نظام یادآوری كرد: در این دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی، دیگر بار بر عدم امكان مذاكره با شیطان بزرگ را تاكید و مذاكره با امریكا را به سم و با دولت فعلی این كشور را به سم مضاعف تعبیر كردند.
خطیب نمازجمعه كیش افزود: رهبر مععظم انقلاب در تشریح و پاسخ به این سوال كه چرا مذاكره با آمریكا به سم تعبیر می شود سه دلیل مهم و اساسی را برشمردند اول اینكه مذاكره باید ثمر بخش باشد، دوم آنكه مذاكره زمانی تاثیر گذار است كه طرف مقابل نیت درستی داشته باشد و سوم آنكه آمریكایی ها قابل اعتماد نیستند و بارها این موضوع را ثابت كرده اند لذا آنها چنانچه مذاكره كنند به نتیجه هم برسند باز زیر قول خود می زنند كه گذاشتن 12 پیش شرط برای مذاكره و تاكید بر حذف نقاط قوت كشور یكی از شواهد روشن نیت بد و نادرست انان است.
حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده در بخش دیگری از سخنان خود میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) را به دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت تبریك گفت و افزود: امام مجتبی (ع) به اعتقاد شیعه و سنی یكی از 5 نفری است كه آیه تطهیر در شان او نازل شده است.
امام جمعه كیش با بیان اینكه خداوند متعال امام حسن مجتبی (ع) را از هرگونه پلیدی دور نگه داشته است، افزود: برای شناخت شخصیت عظیم امام حسن (ع) كافی است به نوع رفتار پیامبر اسلام با آن حضرت توجه بیشتری داشته باشیم .
وی افزود:به حق امام حسن مجتبی (ع) را كریم آل طه نامیده اند و روز میلاد آن امام همام را روز اكرام و 15 تا 21 رمضان را هفته كمك به مستضعفان و محرومان نام گذاری كرده اند .
خطیب جمعه كیش با اشاره به اهمیت دستگیری و كمك به نیازمندان در دین مبین اسلام خاطر نشان كرد در شرایط كنونی كشور كمك به نیازمندان از واجبات است و همه مردم و مسئولان باید تلاش كنند با فراهم كردن زمینه اشتغال گره از كار نیازمندان باز كنند.
وی همچنین به اهمیت و لزوم ساده زیستی مسئولان در نظام اسلامی اشاره كرد و گفت: مسئولان یا بایدمسئولیت و ساده زیستی را انتخاب كنند و یا برای خود زندگی كنند و مسئولیتی را برعهده نگیرند .
امام جمعه كیش با اشاره به اتفاقات اخیر در برخی از مدارس كشور گفت: دشمن امروز بر روی حوزه اعتقادی و فكری كودكان جوانان و نوجوانان كار می كند و از این راه تلاش می كند ریشه های مذهبی آنان را هدف قرار دهد تا به اهداف شوم خود دست پیدا كند.
حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده با توجه به نزدیك شدن به فصل گرما بر اهمیت رعایت حجاب و شئونات اسلامی در اماكن عمومی تاكید كرد.
1339