۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۲
کد خبر: 83317518
۰ نفر
اشتغالزايي مناسبي در حوزه فناوري اطلاعات وجود دارد

قم ـ ايرنا ـ مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان قم گفت: در حوزه فناوري اطلاعات، در صورت فراهم آمدن بسترهاي مناسب، مي توان اشتغالزايي خوبي را شاهد باشيم.

به گزارش ايرنا، سيد حسن هاني طبايي در سخنراني پيش از خطبه هاي نماز جمعه اين هفته شهر مقدس قم تصريح كرد: تا كنون بيش از 200 هزار شغل در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات بوجود آمده است، اما جاي كار بسيار بيشتر و گسترده تري دارد كه بايد مورد توجه قرار بگيرد.
وي با بيان اينكه در سال گذشته بيش از 2 ميليارد تراكنش بانكي را پشتيباني كرده ايم، توسعه دولت الكترونيك را باعث كاهش هزينه ها و صرفه جويي در منابع دانست و گفت: تمام شبكه هاي كشور داراي امكانات نسل چهارم اينترنت هستند و اين بستر بسيار مناسبي براي كسب و كار است.
وي از رشد سه برابري توليدات نرم افزاري تلفن همراه خبر داد و گفت: اين نرم افزارها با توجه به رشد و ارتقاء استفاده از تلفن همراه در جامعه، مي توانند در رفع نيازهاي مردم و تسهيل و تسريع در خدمت رساني به جامعه بسيار موثر باشند.
وي در پايان با اشاره به حاشيه ها و پيامدهاي استفاده از فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي در جامعه، تصريح كرد: اگر فضاي مجازي را به دست دشمنان بسپاريم، ضربه سختي خواهيم خورد، اما اگر بتوانيم اين فضا را به درستي مديريت كرده و از پيام رسان هاي داخلي حمايت كنيم، شاهد آثار و بركات آن خواهيم بود.
8146 / 1175

سرخط اخبار استان‌ها