۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۵
کد خبر: 83317497
۰ نفر
دانشمندان:رشد جنین در رحم مصنوعی ظرف یك دهه آینده ممكن می شود

تهران – ایرنا – دانشمندان غربی ادعا می كنند كه تا ده سال آینده قادر خواهند بود برای رشد جنین انسان از تكنولوژی بالای رحم های مصنوعی، استفاده كنند.

به گزارش روز جمعه روزنامه انگلیسی مترو، پزشكان بیمارستان اطفال فیلادلفیا برای آزمایش رشد جنین انسان در رحم های مصنوعی طی دو سال آینده، با اداره غذا و داروی آمریكا وارد مذاكره شده اند.
كارلو بولتی از پزشكان دانشگاه ییل آمریكا سال گذشته در گفتگو با مجله Vice گفته بود كه در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش های بالینی، رحم های مصنوعی در عرض ده سال آماده استفاده خواهند بود.
هرچند طرفداران چنین طرحی آن را به نفع مادر و نوزاد تلقی می كنند اما زاد و ولد ماشینی چالش های اخلاقی بی شماری را به همراه دارد. دانشمندان غربی سال هاست كه رویای دخالت در خلقت خداوند را در سر دارند؛ هراز گاهی مدعی كشف راهی برای مقابله با پیری و مرگ می شوند و این بار نیز بحث از پرورش جنین های انسانی در آزمایشگاه و به طور ماشینی به میان آورده اند. این كه چقدر می توان روی عملی شدن این ایده حساب كرد روشن نیست اما به هرروی چنین چیزی با از بین بردن پیوند میان مادر و نوزاد، اندك پیوندهای معنوی و اخلاقی باقی مانده در انسان مدرن را نیز از هم خواهد گسست.
علمی**9418**1485