۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۹
کد خبر: 83317490
۰ نفر
آمریكا توان مقابله با ایران اسلامی را ندارد

ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به فشارهای همه جانبه دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: آمریكا توان مقابله و جنگ با نظام اسلامی ما را ندارد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین اله نور كریمی تبار در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر ایلام اظهار داشت: سران استكبار و در راس آنها آمریكایی ها به دنبال این هستند كه نظام ما را تا مرز براندازی پیش ببرند و دنبال چالش در انسجام ملی، تعغیر محاسبات مسئولان و تسلیم و جدا كردن مردم از نظام هستند.
وی با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با مسئولان و كارگزاران نظام افزود: معظم له فرموند گزینه قطعی ملت ایران در مواجهه با دشمن، مقاومت در همه‌ زمینه‌ها است، چرا كه مذاكره با دولت كنونی آمریكا سم مضاعف است.
امام جمعه ایلام تاكید كرد: ایشان بیان كردند جنگی نخواهد شد بلكه برخورد، برخورد اراده‌ها است و در این زمینه، اراده‌ ملت ایران و نظام اسلامی قوی‌تر از دشمن است و به فضل الهی این بار هم پیروز خواهیم شد.
حجت الاسلام و المسلمین كریمی تبار اضافه كرد: دشمن نمی تواند وارد جنگ با ایران اسلامی شود به طور قطع و با توجه به تدابیر و رهنمودهای حكیمانه رهبر معظم انقلاب و روحیه انقلابی ملت ایران تمام توطئه ها و دسیسه های آنان نقش برآب خواهد شد.
وی با اشاره به مواضع قدرتمند مسئولان نظام در مقابل كشورهای عضو برجام یادآور شد: موضع دولتمردان ما در برابر گروه ۱+۵ عزتمندانه بود، چرا كه برای آنها خط و نشان كشیدند كه پایبند برجام باشند در غیر این صورت ایران اسلامی نیز تعهدات خود به برجام را كاهش می دهد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران برای خدا و دین اسلام اتفاق افتاد و در این راه خداوند همیشه یار و یاور نظام اسلامی خواهد بود، آمریكایی ها اگر معجزه طبس را فراموش كرده اند برای یادآوری به تاریخ رجوع كنند.
حجت الاسلام كریمی تبار، اصلاح الگوی مصرف و ترویج فرهنگ صرفه جویی را زمینه ساز توسعه همه جانبه كشور دانست و گفت: ملت ما با تمام توان در مقابل تهدید و تحریم های استكبار جهانی ایستاده است و به هیچ عنوان از لطف خداوند و حل مشكلات اقتصادی نا امید نمی شود.
امام جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنان خود خواستار رعایت عدالت در توزیع سوخت توسط مسئولان شد و افزود: در این خصوص اقشار مرفه و ضعیف به طور مساوی از یارانه بنزین استفاده می كنند كه این بی عدالتی است و باید این تبعیض برطرف شود.
وی همچنین با اشاره به این كه در ماه مبارك رمضان اطعام و حمایت از فقرا، مستمندان، ایتام و همه نیازمندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: این ماه بهترین فرصت جهت كمك به مستمندان و محرومان است.
3032/6034

سرخط اخبار استان‌ها