اردكانيان: گفت‌وگوهاي صريح براي اصلاح روش هاي مصرف سامان يابد

تهران-ايرنا- وزير نيرو در پيامي با گراميداشت روز ارتباطات و روابط عمومي تاكيد كرد: اصلاح روش هاي مصرف و تقاضاي آب و انرژي به عنوان يكي از مهمترين اهداف و ماموريت هاي روابط‌ عمومي‌ها زماني به موفقيت مي‌رسد كه بتوان گفت‌وگوهاي صريح و فراگيري بين همه ذينفعان سامان داد.

«رضا اردكانيان» در پيامي كه امروز (جمعه) متن كامل آن در پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو منتشر شده، نوشت: جلب مشاركت مشتركان خانگي، تجاري، كشاورزي و صنعتي در مديريت مصرف و تقاضا، كاري نيست كه به راحتي انجام شدني باشد و تحقق اين امر مستلزم دانش و فعاليت اجتماعي گسترده مي‌باشد كه روابط عمومي ركن مديريت آن است.
وزير نيرو افزود: اين امر در نهايت بايد به افزايش اعتماد بين مردم و سازمان‌هاي مرتبط با صنعت آب و برق، ارتقاي سواد آب و انرژي در مخاطبان و بويژه مردم، طراحي سازوكارهاي مشاركت مصرف كنندگان در تصميم سازي‌ها، نوسازي اطلاعات و دانسته‌هاي مردم درباره وضعيت منابع آب و انرژي كشور و همچنين زدودن برخي اطلاعات نادرست و ايجاد ارتباط موثر و متقابل با نخبگان محلي و منطقه‌اي براي همكاري بيشتر با صنعت آب و برق منجر شود.
اردكانيان تاكيد كرد: هدف مجموعه روابط عمومي اميدواري واقعي مردم و مقابله با هرگونه آثار و علايم يأس اجتماعي است و با وجود تمامي مشكلات، مي‌توان با توانمندسازي مشتركان برآن فائق آمد.
27 ارديبهشت ماه هر سال به عنوان روز ارتباطات و روابط عمومي نامگذاري و گرامي داشته مي شود.
اقتصام*3065**2021**