۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۵
کد خبر: 83317369
۰ نفر
سرفصل هاي رشته آمار مطابق با نياز هاي امروز نيست

بوشهر-ايرنا- عضو هيات علمي گروه آمار دانشگاه خليج فارس گفت: سرفصل هاي رشته آمار مطابق با نياز هاي امروز نيست و بازنگري در سرفصل هاي آن ضروري است.

به گزارش ايرنا، حسين حق بين در نشست سخنراني هاي علمي با موضوع 'علوم داده و يادگيري ماشين' در دانشگاه خليج فارس افزود: براي ورود رشته هاي جديد مانند علوم داده و مديريت داده به كشور بايد با تغيير سر فصل ها و ماهيت رشته آمار زمينه مطابقت آن با رشته هاي جديد فراهم شود.
وي بيان كرد: در دنياي امروز جايگاه داده و اطلاعات اگر بيشتر از نفت نباشد كمتر نيست.
حق بين با اشاره به ويژگي هاي رشته جديد علوم داده گفت: اين رشته توجه كشورهاي زيادي را به خود جلب كرده به گونه اي كه در كشوري مانند آمريكا اين رشته جزء برترين رشته هاي متقاضي جذب نيروي انساني است.
وي افزود: اين رشته تركيبي از رياضي، آمار، علوم كامپيوتر، تجارت و غيره است كه با يكپارچه كردن و تحليل داده در نهايت توليد محصول مبتني بر داده را انجام مي دهد.
حق بين ادامه داد: هم اكنون در كشورهاي امريكا و كانادا ميزان فرصت شغلي، درآمد و رضايت شغلي در اين رشته جديد نسبت به ساير رشته ها بسيار بالاتر است و بزودي در كشور ايران نيز شاهد ظهور و توسعه اين رشته خواهيم بود.
وي افزود: رشته علوم داده تركيبي از رياضي، آمار، علوم رايانه، تجارت و غيره است كه با يكپارچه كردن و تحليل داده در نهايت محصولي مبتني بر داده توليد مي‌كند.
در ادامه اين مجموعه سخنراني ها روز سه شنبه 31 ارديبهشت اميرحسين احمدي با موضوع كاربرد يادگيري ماشين در ژنتيك و روز سه شنبه هفتم خرداد مهرداد كاروان جهرمي با موضوع كاربرد توابع بولي در تصميم گيري ماشين به سخنراني مي پردازند.
7212/6045

سرخط اخبار استان‌ها