نیروهای امنیتی در كشمیر به حالت آماده باش در آمدند

دهلی نو - ایرنا - نیروهای امنیتی هند در پی اعلام امروز(جمعه) سازمان های اطلاعاتی و امنیتی این كشور مبنی بر احتمال وقوع حمله تروریستی در چندین شهر ایالت جامو و كشمیر به حالت آماده باش كامل در آمدند.

خبرگزاری 'ای ان آی' هند گفت: بر اساس اخطار سازمان های اطلاعاتی، گروه های تروریستی قصد دارند در پایگاه های نیروی هوایی هند در شهرهای سرینگر پایتخت تابستانی ایالت جامو و كشمیر و همچنین منطقه آوانتیپورا حمله تروریستی انجام دهند.
پس از صدور این اخطار، نیروهای امنیتی هند كه در ایالت جامو و كشمیر مستقر هستند به حالت آماده باش كامل درآمدند.
این در حالیست كه در ماه جاری خبرگزاری اعماق وابسته به گروه تروریستی داعش برای اولین بار اعلام كرد كه این گروه ولایت جدیدی در كشمیر به نام 'ولایت هند' تشكیل داده است.
گروه تروریستی داعش پس از شكست های مكرر در عراق و سوریه و از دست دادن تمام مناطق تحت كنترل خود بدنبال نفوذ به سایر مناطق آسیب پذیر در جهان بوده است.
همچنین در حمله انتحاری 14 فوریه (25 بهمن) گروه تروریستی موسوم به «جیش محمد» به نیروهای هندی در پولوامای كشمیر و دستكم 41 نیروی نظامی هندی كشته شدند.
پس از این حادثه، جنگنده های نیروی هوایی هند پایگاه های شبه نظامیان در منطقه بالاكوت واقع در خاك پاكستان را بمباران كردند.
مقامات هندی اعلام كرده اند كه حدود 200 تا 300 شبه نظامی در این حمله كشته شده اند.
این حمله پرتلفات ترین حمله در كشمیر تحت كنترل هند، در سی سال گذشته عنوان شده است.
كشمیر تنها ایالت هند با اكثریت مسلمان است و درگیری میان شبه نظامیان كشمیری و نیروهای امنیتی هند از سال 1989 میلادی بیش از 68 هزار كشته برجای گذاشته است.
آساق ** 267 ** 1071