روزنامه پاكستانی: جهان جلوی ماجراجویی های آمریكا را بگیرد

اسلام آباد - ایرنا - روزنامه پاكستانی «بیزینس ركوردر» سیاست های تحریك آمیز دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریكا را خطرناك خواند و از جامعه جهانی خواست تا جلوی ماجراجویی های جدید آمریكا در منطقه را بگیرد.

این روزنامه انگلیسی زبان روز جمعه در سرمقاله ای با عنوان تشدید تنش های ایران و آمریكا، نوشت: ترامپ در كمپین انتخاباتی خود مخالفتش را با سنت دیرینه آمریكا مبنی بر توطئه برای برچیدن نظام آن دسته از كشورهایی كه مخالف سیاست های واشنگتن هستند، اعلام كرده بود اما وی پس از رسیدن به قدرت مانند همتای سابق خود به جستجوی روش های تغییر حكومت در دیگر كشورها پرداخت.
در این سرمقاله آمده است: سبك ترامپ برای اجرای سیاست خارجی تاكنون بی فایده بوده و آمریكا نتوانست در طرح های خود برای تغییر حكومت در كشورهایی مثل ایران، كره شمالی و ونزوئلا موفق شود.
بیزینس ركوردر افزود: روش مبهم و سردرگم بودن دونالد ترامپ باعث شده تا خطر رویارویی و درگیری پدیدار شود و وی درصدد تحریم، فشار و نقطه تغییر حكومت علیه كشورهای مخالف خود است.
به نوشته این روزنامه انگلیسی زبان پاكستان ؛ جمهوری اسلامی ایران در واكنش به تحریم های یكجانبه آمریكا اجرای برخی از بندهای برجام را متوقف كرد و اروپا نیز با وجود وعده های بسیار تاكنون نتوانسته منافع اقتصادی ایران را تامین كند.
در این سرمقاله آمده است: اگر آمریكا به طرح های خود ادامه دهد جامعه جهانی نباید سكوت كند بلكه با اراده جمعی باید جلوی ماجراجویی های آمریكا به ویژه طرح تغییر حكومت در دیگر كشورها را بگیرد.
بیزینس ركوردر نوشت: اقدامات آتی آمریكا ممكن است به مراتب خطرناك تر و فاجعه بار تر در مقایسه با اوضاع عراق، لیبی و تقریبا سوریه باشد.
آساق*274** 1546