۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۵
کد خبر: 83317304
۰ نفر
پیشرفت شركت‌های دانش بنیان یك ضرورت اساسی برای كشور است

تهرن- ایرنا- عضوكمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی گفت: شركت‌های دانش‌بنیان یكی از مهمترین اركان توسعه علمی كشور هستند و پیشرفت این شركت ها یك ضرورت اساسی برای كشور است.

محمدحسین فرهنگی روز جمعه درگفت وگو با خبرنگارعلمی ایرنا افزود: شركت‌های دانش‌بنیان یكی از مهمترین اركان توسعه علمی كشورهستند، این شركت‌ها ارتباط مستقیمی با بازار كار و بخش‌های مختلف اقتصادی دارند و بدون تردید آن‌ها مولفه‌های اقتصاد مقاومتی را می‌شناسند و برای عبور از تحریم‌ها راهكارهای كارشناسی‌شده‌ای دارند.
وی درباره میزان موفقیت شركت‌های دانش بنیان طی سال‌های اخیر، خاطرنشان كرد: شركت‌های دانش‌بنیان ما در این سال‌ها روند رو به رشدی را دنبال كرده‌اند، هرچند كه اگر كمی كمبودها در این حوزه برطرف شود، می‌توان به پیشرفت و دستاوردهای بیش از این هم رسید.
نماینده تبریز درمجلس با اشاره به اینكه باید همه مسئولان به شركت های دانش بنیان توجه ویژه‌ای داشته باشند، بیان كرد: صندوق نوآوری و شكوفایی یكی از نهادهایی است كه به پیشرفت شركت های دانش بنیان كمك شایانی می كند.

***صندوق نوآوری و شكوفایی در وضع قوانین نقش‌آفرینی كند
وی از مدیران صندوق نوآوری و شكوفایی و شركت‌های دانش بنیان خواست در كنار توجه به رسالت خود، در وضع قوانین و تصویب بودجه‌های سالانه نقش‌آفرینی كنند و كمك‌كار دولت و مجلس باشند.
فرهنگی گفت: مدیران صندوق نوآوری و شكوفایی باید در بودجه، طرح‌ها و لوایحی كه به آن‌ها مربوط می‌شود بیشتر دخالت و درخواست نقش كنند و با نظرات خود، اهداف صندوق را تا جایی كه امكان دارد، به پیش ببرند.
وی افزود: مهمترین پیشنهاد من به مسئولان صندوق نوآوری و شكوفایی متولی حمایت مالی شركت‌های دانش‌بنیان این است كه فقط به انجام وظیفه و رسالت خود فكر نكنند و در وضع قوانین و بستن بودجه سالانه، طرح و نظر دهند زیرا شاید آن‌ها به موضوعی در راستای توسعه و پیشرفت كشور به خصوص در حوزه‌های مرتبط با حضور فناوری درعرصه‌های مختلف اشاره كنند كه افراد تصمیم‌گیر چندان متوجه آن نباشند و به آن اهمیت ندهند.
علمی **9340**1485