۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۷
کد خبر: 83317289
۰ نفر
جشنواره خوارزمی در تمام گرایش ها طرح می پذیرد

تهران- ایرنا- دبیراجرایی جشنواره های خوارزمی اعلام كرد، این جشنواره در تمام گرایش ها طرح می پذیرد.

علیرضا الله یاری روز جمعه در گفت وگو با خبرنگارعلمی ایرنا افزود: جشنواره خوارزمی در همه زمینه ها اعم از گرایش پزشكی كه به جشنواره رازی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و نیز گرایش علوم انسانی كه به جشنواره فارابی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مربوط است، طرح می پذیرد.
وی بیان كرد: این جشنواره همه طرح های ارایه شده در زمینه علوم پایه، فنی ومهندسی، هنر، كشاورزی و معماری را می پذیرد. امسال سی و سومین دوره جشنواره خوارزمی برگزار می شود و تقریبا مادرهمه جشنواره ها است.
الله یاری ادامه داد: جشنواره رازی یكی از گروه های تخصصی جشنواره خوارزمی بوده كه از این جشنواره جدا شده و اكنون به طور مستقل در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی برگزار می شود، همچنین جشنواره فارابی نیز یكی دیگر از گروه های تخصصی جشنواره خوارزمی بوده كه اكنون در وزارت علوم، تحقیقات، فناوری برگزار می شود.
وی اظهاركرد: دقیقا می توان گفت جشنواره خوارزمی با سابقه ترین جشنواره در كشور است.
الله یاری در خصوص اینكه آیا طرح های ارایه شده در جشنواره نیاز كشور را در بخش های مختلف برطرف می كند؟ بیان كرد: ازچهار سال پیش طرح های ارایه شده در جشنواره خوارزمی در قالب طرح های بنیادی، كاربردی، توسعه ای و نوآوری و اختراع؛ همه درجهت رفع نیاز و ارتقا صنعت ملی كشور بوده است.
وی افزود: سال گذشته از 10 طرح برترجشنواره خوارزمی، 6 طرح موجب قطع وابستگی صنایع كشور به محصولات، تكنولوژی و فناوری خارج از كشور شده بود كه به طور مثال تكنولوژی فیبرنوری مخابرات از آن دسته است. قبلا كل مخابرات استان های ما در دست صاحبان تكنولوژی چین بود ولی اكنون این صنعت به طور مستقل در دست یك شركت ایرانی و دارای تكنولوژی بسیار بالایی است.
دبیر اجرایی جشنواره های خوارزمی افزود: سطح جشنواره جوان و بین المللی خوارزمی به سطحی رسیده كه اگر كیفیت كار تا به مرحله بهره برداری درصنعت ما نرسیده باشد و نتیجه عملكرد خوب خود را نشان نداده باشد، در برگزیدگان این جشنواره حضور پیدا نمی كند.
مهلت نام نویسی الكترونیكی برای سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی و ارسال طرح از ابتدای فروردین ماه آغاز شده و تا پایان شهریور ماه امسال درنظر گرفته شده است، همچنین مهلت شركت در بیست و یكمین جشنواره جوان خوارزمی نیز از ابتدای فروردین ماه آغاز و تا پایان تیرماه 1398 تعیین شده است.
علمی ** 9340**1485

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش