روزنامه پاكستانی: ایران بیشتر از آمریكا پشتیبان اسلام آباد است

اسلام آباد - ایرنا - روزنامه پاكستانی با توصیه به دولت اسلام آباد مبنی بر اینكه نباید نسبت به اقدامات آمریكا در منطقه سیاست بی طرف داشته باشد، نوشت: ایران در مقایسه با آمریكا همواره پشتیبان و حامی پاكستان بوده و ما نباید نسبت به اوضاع فعلی منطقه بی تفاوت باشیم.

روزنامه اردو زبان «اوصاف» در سرمقاله ای به تشدید اختلافات میان ایران و آمریكا و واكنش اخیر وزیر امور خارجه پاكستان به این تحولات اشاره كرد و نوشت: اسلام آباد نباید مواضع بی طرفانه در این خصوص اتخاذ كند بلكه ما باید از گذشته درس بگیریم.
در این سرمقاله آمده است: پاكستان نباید مانند گذشته كه آمریكا را در جنگ افغانستان همراهی كرد، اكنون نیز چنین سیاستی تدوین كند بلكه ما باید با درایت و هوشمندی به اوضاع فعلی در منطقه بپردازیم.
روزنامه اوصاف نوشت: ایران كشور دوست و برادر پاكستان است. همسایگان قابل تغییر نیستند، پاكستان باید ببیند كه كدام كشور ایران یا آمریكا در گذشته در لحظات دشوار در كنار ما قرار داشته اند البته این موضوع در خصوص آمریكا صدق نمی كند اما ایران همواره در لحظات سخت در كنار مردم پاكستان قرار داشت.
این روزنامه پاكستانی به دولت اسلام آباد توصیه كرد كه ما به جای اتخاذ سیاست بی طرفانه باید سعی كنیم میان طرف های درگیر میانجیگری كنیم.
به نوشته اوصاف، آمریكا كوركورانه از رژیم صهیونیستی حمایت كرده و اقدامات آن باعث تخریب صلح و امنیت منطقه ای شده است. پاكستان دارای مرزهای مشترك با ایران است بنابراین هرگونه اقدام متجاوزانه آمریكا در منطقه برای پاكستان نیز پیامدهای خطرناكی به همراه خواهد داشت.
رهبر معظم انقلاب اسلامی سه شنبه گذشته در دیدار مسئولان و كارگزاران نظام با اشاره به اقدامات خبیثانه آمریكا برای «تغییر محاسبات و تسلیم شدن مسئولان» و نیز «فاصله گرفتن مردم از نظام» فرمودند: گزینه قطعی ملت ایران در مواجهه با دشمن، مقاومت در همه زمینه هاست، چرا كه مذاكره با دولت كنونی امریكا سمّ مضاعف است، البته جنگی نخواهد شد بلكه برخورد، برخورد اراده هاست و در این زمینه، اراده ملت ایران و نظام اسلامی قوی تر از دشمن است و به فضل الهی این بار هم پیروز خواهیم شد.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه نیز با بیان این كه ایران همواره از خود دفاع كرده است گفت: آمریكا بدون دلیل در حال افزایش تنش با ایران است.
وی در سفر اخیر خود به هند افزود: متاسفانه آمریكا به صورت غیر ضروری تنش ها را افزایش داده است. ایران به دنبال تنش نیست اما همیشه برای دفاع از خود آماده است.
آساق*274**1546