۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
کد خبر 83317282
۰ نفر
جشن اتحاد با آفرينش لبخند

شيراز – ايرنا- حضور ده ها نفر متشكل از خانواده ها و فرزندان مناطق كمتر توسعه يافته شيراز، جشنواره آفرينش لبخند در محله ده پياله اين شهر را با هدف اتحاد و برادري دو ملت ايران و افغانستان رقم زد.

به گزارش ايرنا، اين مراسم كه شامگاه پنجشنبه 26 ارديبهشت 98 در اين محله جنوب شهر شيراز برگزار شد مورد توجه اهالي اين منطقه و مناطق همجوار قرار گرفت.
كودكان و والديني كه در اين جشنواره حضور داشتند با در دست داشتن پرچم هاي جمهوري اسلامي ايران و كشور افغانستان و حضور دركنار هم اين جشن را برگزار كردند.

** توانمند سازي كودكان در معرض خطر با جشن و شادي
مدير عامل موسسه آفرينش لبخند در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اعلام كرد:يكي از برنامه هايي كه اين موسسه دارد توانمند سازي كودكان ايتام ، بي سرپرست يا بد سرپرست است و در اين زمينه جشنواره هاي مختلفي براي شناسايي و توانمند سازي آنان برگزار كرده است.
رقيه وطن باف با اشاره به اينكه جشن هاي خياباني در شيراز از سال 94 آغاز شده است اضافه كرد: ركن اصلي جشنواره هاي خياباني حضور كودكان است و سعي شده تا برنامه ها به گونه اي تنظيم شود كه شاهد فضاي مفرح و آموزنده براي كودكان باشيم.
وي ادامه داد: يكي از برنامه هايي كه طي سه سال اخير اجرا شده است ايجاد مهد كودك براي كودكان زير 7 سال است به گونه اي كه تمام هزينه هاي مرتبط با اين كودكان براي حضور در مهد كودك را خيرين و اين موسسه پرداخت مي كنند.
وطن باف بيان كرد: كلاس هاي آموزشي براي كودكان در نظر گرفته شده است كه در اين كلاس ها كودكان ايتام ، بدسرپرست يا بي سرپرست حضور دارند و با مهارت هاي زندگي سالم در محيط هاي پرتنش آشنا و توانمند مي شوند.
اين فعال انجمن هاي مردم نهاد(سمن ها) معتقد است كه اگر دستگاه هاي مختلف دولتي همچون بهزيستي و پايگاه هاي مقاومت بسيج همكاري خود را با انجمن هاي مردم نهاد معتبر افزايش دهند فعاليت هاي فرهنگي مناسبي در محله هايي كه در معرض خطرهاي اجتماعي هستند انجام مي شود كه منجر به كاهش معضلات اجتماعي خواهد شد.
وطن باف افزود: در جشنواره هاي خياباني كه در شيراز برگزار مي شود معمولا بيش از 500 نفر از خانواده ها و كودكان حضور مي يابند كه مي تواند بهترين فرصت براي انجام فعاليت هاي آموزشي به كودكان در معرض خطر باشد.
جشنواره يك روزه آفرينش لبخند با حضور جمعي از اهالي محله هاي جنوب غربي شيراز و مهاجران افغانستاني مقيم شيراز با عنوان' اتحاد كف خيابان' در محله ده پياله Deh piyalehبرگزار شد.
ع.پ/ 1876