جديدترين دستاوردهاي موسسه هاي قم در نمايشگاه قرآن ارائه مي شود

قم - ايرنا - مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي قم گفت: جديدترين دستاوردهاي موسسه هاي قرآني در هفتمين نمايشگاه قرآن و عترت و رسانه هاي ديجيتال استان در زمينه هاي مختلفي همچون نرم افزارهاي قرآني و كتاب هايي درخصوص آموزش و علوم قرآني براي سنين مختلف ارائه مي شود.

به گزارش ايرنا، سيد موسي حسيني كاشاني، پنجشنبه شب در حاشيه گشايش هفتمين نمايشگاه قرآن و عترت و رسانه‌ هاي ديجيتال استان قم در گفت و گو با خبرنگاران اظهار كرد: اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي قم به مناسبت ماه مبارك رمضان، برنامه هاي گوناگوني در زمينه قرآن كريم دارد كه يكي از آنان برگزاري نمايشگاه مذكور است.
وي گفت: بيش از 10 موسسه فعال قرآني استان در اين نمايشگاه جديدترين دستاوردهاي خود را به مخاطبان عرضه كرده اند و مراجعان مي توانند از نزديك با فعاليت هاي آنان آشنا شوند و با مسئولان اين موسسه ها به گفت و گو بپردازند.
وي ادامه داد: 10 غرفه رسانه هاي ديجيتال نيز در ارتباط با مفاهيم و علوم قرآني در اين نمايشگاه برپا شده است و همچنين برنامه هاي جنبي مانند برگزاري مسابقات قرآني و فرهنگي اجرا مي شود.
حسيني كاشاني با اشاره به اين كه سال گذشته از طرح تعويض قرآن هاي فرسوده با قرآن هاي نو استقبال فراواني صورت گرفت، گفت: با وجود مشكل كاغذ، اين طرح در نمايشگاه امسال نيز اجرا مي شود و مردم مي توانند براي تعويض قرآن هاي فرسوده به غرفه مربوط در اين نمايشگاه مراجعه كنند.
وي گفت: در بخش انتشارات و كتاب هاي قرآني، علاوه بر استفاده از ظرفيت واحدهاي داخل مجتمع ناشران، غرفه هايي نيز قرآن كريم و كتاب هاي ديني و مذهبي را به مخاطبان عرضه مي كنند.
وي همچنين به برگزاري بيست و هفتمين نمايشگاه بين المللي قرآن كريم با شعار «قرآن، معناي زندگي» تا چهارم خردادماه سال جاري در مصلاي امام خميني تهران اشاره و اعلام كرد: در اين نمايشگاه نيز نزديك به 30 موسسه قرآني استان قم در زمينه هاي مختلف حضور فعال دارند.
حسيني كاشاني در بخش ديگر سخنان خود، از برگزاري دومين دوره جشنواره مطبوعات استان با همكاري خانه مطبوعات قم خبر داد و گفت: برگزاري دومين دوره آن قطعي مي باشد و اعتبار آن تامين شده است و زمان آن در آينده اعلام خواهد شد.
هفتمين نمايشگاه قرآن و عترت و رسانه‌ هاي ديجيتال استان قم تا دوم خردادماه امسال، هر شب از ساعت 21:30 تا ١:٣٠ بامداد در مجتمع ناشران واقع در خيابان معلم براي بازديد عموم دائر است.
در حال حاضر ١٠٣ موسسه قرآني در استان قم فعاليت مي كنند كه بسياري از اين موسسه ها داراي فعاليت ملي و بين المللي هستند.
7406/ 1175