۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۱
کد خبر 83317265
۰ نفر
هفتمین نمایشگاه قرآن و عترت قم گشایش یافت

قم - ایرنا - هفتمین نمایشگاه قرآن و عترت و رسانه‌ های دیجیتال قم با 40 غرفه، پنجشنبه شب با حضور جمعی از مسئولان و فعالان قرآنی استان در مجتمع ناشران آغاز به كار كرد.

به گزارش ایرنا، این نمایشگاه تا دوم خردادماه امسال، هر شب از ساعت 21:30 تا ١:٣٠ بامداد در مجتمع ناشران واقع در خیابان معلم برای بازدید عموم دائر است كه در آن موسسه های قرآنی استان، آخرین دستاوردها، برنامه ها و فعالیت های قرآنی خود را در زمینه هایی مانند نرم افزار، رسانه های دیجیتال و كتاب عرضه كرده اند.
«غرفه كودك و نوجوان» با هدف ترویج فرهنگ قرآنی، «انجمن هنرهای تجسمی» و «هنرمندان» در رشته هایی مانند خوشنویسی، نقاشی، سفالگری، میناكاری و قلمزنی از دیگر غرفه های این نمایشگاه است.
در این دوره از نمایشگاه، برنامه زنده قرآنی هر شب در مقابل درب ورودی مجتمع ناشران به مدت یك ساعت با موضوع هایی مانند محفل قرآنی، مسابقه های قرآنی و برنامه های متنوع فرهنگی برای بازدیدكنندگان اجرا می ‌شود.
این نمایشگاه به همت اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و با همكاری اتحادیه ناشران و كتابفروشان قم، شركت تعاونی ناشران، مجتمع ناشران، اتحادیه موسسات قرآن و عترت استان و شهرداری قم برپا شده است.

** قم نخستین استان كشور در زمینه نشر آموزه های دینی
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم در حاشیه گشایش این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به این كه قم نخستین استان كشور در زمینه نشر آموزه های دینی و قرآنی است، گفت: كارهای خوبی در این نمایشگاه در قالب موضوعی، سبك زندگی اسلامی و هنرهای تجسمی به نمایش گذاشته شده است.
سید محمدرضا هاشمی با اشاره به آسیب های اجتماعی، بر لزوم ترویج و تبیین فرهنگ قرآنی در سطح جامعه تاكید و خاطرنشان كرد: بهترین راه مبارزه با آسیب های اجتماعی تدبر در قرآن كریم است.
وی اظهار كرد: این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی را برای قشرهای گوناگون جامعه به ویژه نسل جوان فراهم كرده است تا از نزدیك با موضوع های قرآنی بهتر و بیشتر آشنا شوند و از آنان بهره ببرند.
وی با بیان این كه دولت نگاه ویژه ای به مسائل قرآنی دارد، تاكید كرد: باید بستر حضور خانواده ها را در چنین نمایشگاه هایی فراهم سازیم.
معاون استاندار قم همچنین خاطرنشان كرد: سال گذشته در حوزه مبارزه با آسیب های اجتماعی نزدیك به 6 میلیارد تومان اعتبار برای استان قم جذب شد كه این رقم در سال 96، 900 میلیون تومان بود.
هاشمی با بیان این كه میزان این بودجه در سال جاری قطعی نشده است، خاطرنشان كرد: به طور حتم، بودجه امسال نیز در این زمینه افزایش خواهد یافت.
7406/ 1175