استاندار لرستان: هيچ مشكل بهداشتي مناطق سيلزده را تهديد نمي كند

خرم آباد - ايرنا - استاندار لرستان گفت: هيچ مشكل بهداشتي خاص در مناطق سيلزده اين استان گزارش نشده است اما با توجه به شروع فصل گرما بايد مراقبتها را افزايش دهيم.

به گزارش ايرنا سيد موسي خادمي شامگاه پنجشنبه در گفتگويي اظهار داشت: تاكنون مشكل خاص بهداشتي در مناطق سيل زده لرستان گزارش نشده اما با توجه به شروع فصل گرما و سكونت برخي از سيل زدگان در چادر ها بايد مراقبت هاي بهداشتي بيشتر شود.
وي افزود: آب و برق روستاهاي سيلزده لرستان به طور كامل برقرار شده اما به دليل اضطرار برقراري ها به صورت موقت بوده و ممكن است كيفيت لازم را نداشته باشند.
استاندار لرستان گفت: با تامين و افزايش اعتبار اميدواريم بتوانيم كيفيت لازم را بالا برده و به صورت دائم آب و برق روستاي سيلزده لرستان را وصل كنيم.
خادمي همچنين به خسارت وارده ناشي از سيل به باغات انجير اين استان اشاره كرد و ادامه داد: يكي از مزيت‌هاي نسبي لرستان وجود باغات انجير است كه يكهزار و 800 هكتار در لرستان وجود دارد و در اين زمينه رتبه اول را در كشور دارا هستيم.
وي افزود: در نظر داشتيم از اين باغات در حوزه هاي تبديلي استفاده كنيم كه سيلاب 200 هكتار از اين باغات را از 10 تا 100 درصد خسارت وارد كرد اكنون تا يك و نيم متر گل و لاي اطراف درختان وجود دارد.
وي بيان كرد: از چند هفته اخير دستگاه ها لازم وارد باغات شده اما دسترسي ها سخت بوده و كار آساني نيست اما اميدواريم با كمك كشاورزان و نيروهاي ديگر بخش عمده‌اي از گل و لاي را از اطراف درختان خالي كنيم.
سيل فروردين ماه امسال علاوه براي اينكه حدود 40 هزار ميلياردريال در استان خسارت برجاي گذاشت موجب مرگ 15 نفر از مردم اين مناطق شد.
/6060/3210