۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۷
کد خبر 83317244
۰ نفر
مقاومت فلسطین ادعای موشكی علاوی را محكوم كرد

تهران - ایرنا - گروه های مقاومت فلسطین ادعای ایاد علاوی نخست وزیر پیشین عراق مبنی بر استقرار موشك های بالستیك ایران در نوار غزه، لبنان، سوریه و عراق و هدف گیری آنها به سمت كشورهای عربی حوزه خلیج فارس را محكوم كرد.

به گزارش روز جمعه خبرگزاری فلسطینی معا، این گروه ها در بیانیه اعلام كردند كه اظهارات علاوی در چارچوب داستان پردازی های كذب صهیونیستی-آمریكایی و برای كسب منافع شخصی علیه ملت ما در نوار غزه و روابط آن با كشورهای عربی است.
این گروه ها اظهارات نخست وزیر پیشین عراق را تعجب برانگیز توصیف كردند و از عراق خواستند اقدامات قانونی مناسبی را برای بررسی این دروغ و بهتان علیه فلسطین و امنیت و مقاومت قهرمانانه آن بر علیه دشمن صهیونیستی، اتخاذ كند.
علاوی نخست وزیر پیشین و رهبر فراكسیون الوطنیه در پارلمان عراق به تازگی در یك گفت وگوی تلویزیونی با استناد به یك گزارش كذب رژیم صهیونیستی مدعی شد كه ایران موشك های بالستیك خود را در غزه فلسطین و بصره عراق برای هدف قرار دادن كشورهای عربی حوزه خلیج فارس مستقر كرده است.
این اظهارات موجی از تمسخر و واكنش ها را در بین كاربران فلسطینی و عراقی در سطح شبكه های اجتماعی به دنبال داشته و برخی از جریان های سیاسی و شخصیت های فلسطینی و عراقی را نیز به موضع گیری واداشته است.
شبد**1480**1379