انصارالله: اظهارات سعودي ها درباره دستاوردشان در يمن شرم آور است

تهران - ايرنا - سخنگوي جنبش انصارالله يمن، ادعاي متجاوزان سعودي درباره دستاوردهاي نظامي خود در يمن با وجود بمباران مناطق مسكوني را جناياتي شرم آور توصيف كرد.

به گزارش شبكه خبري المسيره، محمد عبدالسلام گفت: اظهارات متجاوزان سعودي درباره دستاوردهاي نظامي شان در جنايات يمن، وقيحانه و شرم آور است.
وي افزود: اينكه سخنگوي ائتلاف متجاوزان بعد از هر جنايتي عمليات آنها را دستاوردي نظامي توصيف مي كند، وقيحانه است.
مقام يمني گفت: وقاحت و بي شرمي آنها تا جايي است كه سخنگوي ائتلاف متجاوزان بعد از هر جنايت وحشيانه اي آن را يك دستاورد توصيف مي كند، در حالي كه هر روز جهان شاهد پيكرهاي تكه تكه شده زنان و كودكاني است كه از زير آوار خانه ها بيرون آورده مي شود.
در تازه ترين جنايت آل سعود عليه مردم يمن، جنگنده - بمب افكن هاي عربستان و ائتلاف آمريكايي - عربي روز پنجشنبه برخي مناطق مسكوني صنعا (پايتخت) را هدف قرار دادند كه در جريان آن بيش از 70 يمني كشته و زخمي شدند.
عربستان از ششم فروردين سال 94 در قالب ائتلافي از چند كشور عربي و با كمك و چراغ سبز آمريكا، حملات گسترده اي را عليه يمن فقيرترين كشور عربي آغاز كرد تا به بهانه بازگرداندن رئيس جمهوري مستعفي اين كشور به قدرت، به اهداف و زياده خواهي هاي سياسي خود جامه عمل بپوشاند.
در اثر اين تجاوز تاكنون بيش از 100هزار يمني از جمله 85 هزار كودك جان خود را از دست داده اند كه بيشتر اين كودكان براثر گرسنگي و قحطي ناشي از اين جنگ تحميلي از سوي اين ائتلاف جان باخته اند.
جنگ عليه يمن همچنين ميليون‌ها يمني را با بحران شديد گرسنگي و قحطي روبه رو كرده است، به گونه اي كه سازمان ملل متحد در گزارشي، قحطي در اين كشور را بزرگ‌ ترين فاجعه انساني ناميد.
شبد**1480**1379