۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۵
کد خبر 83317161
۰ نفر
«مهلا مومن زاده» نقره ای شد

تهران - ایرنا - دختر 17 ساله تكواندوی ایران به مدال نقره رقابت های تكواندوی قهرمانی جهان در انگلیس دست یافت.

بیست و چهارمین دوره رقابت های تكواندوی قهرمانی جهان از روز گذشته (چهارشنبه) با حضور 975 تكواندوكار از 150 كشور در شهر «منچستر» انگلیس آغاز و پنج روز ادامه خواهد داشت.
امشب (پنجشنبه) «مهلا مومن زاده» دختر 17 ساله ایران كه با برتری مقابل تمامی حریفان به فینال رسیده بود برای كسب مدال طلا به مصاف «جائه یونگ سیم» از كره جنوبی رفت و با وجود تلاش فراوان با حساب 11 بر 6 شكست خورد و مدال نقره را در اولین تجربه حضور در مسابقات قهرمانی جهان برگردن آویخت.
وی برای رسیدن به فینال، «آینور یواشپای» از قزاقستان، «جوردین اسمیت» دارنده مدال برنز اروپا از انگلیس، «گالینا مدودوا» از روسیه، «لنا استوجكویك» دارنده مدال برنز بازی های المپیك جوانان از كرواسی و «تان ژیو» دارنده مدال برنز گرنداسلم 2018 از چین را شكست داده بود.
با این اوصاف مومن زاده به دومین بانوی مدال آور تكواندوی ایران در مسابقات قهرمانی جهان تبدیل شد. پیش از این «كیمیا علیزاده» موفق به كسب یك مدال نقره و یك برنز در مسابقات جهانی تكواندو شده بود.
مومن زاده كه قهرمانی جهان و آسیا در رده های سنی پایه را در كارنامه دارد، نخستین حضور خود در تیم ملی بزرگسالان را تجربه كرد.
ساعتی قبل نیز «آرمین هادی پور» به مدال برنز وزن منهای 54 كیلوگرم بخش مردان رسید.
در پایان این مسابقات به نفر اول 120 امتیاز، نفر دوم 72 امتیاز و نفرات سوم 43.20 امتیاز در راستای كسب سهمیه المپیك 2020 تعلق می‌گیرد.
ورزشی**3783**2024