۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۰
کد خبر 83317130
۰ نفر
ترامپ سیاست مهاجرتی جدید آمریكا را اعلام كرد

نیویورك- ایرنا- رئیس جمهوری آمریكا بعد از ظهر پنج شنبه، سیاست های جدید مهاجرتی این كشور را اعلام كرد.

دونالد ترامپ در تشریح این سیاست ها گفت: ما می خواهیم نظام جدید مهاجرتی را اعمال كنیم كه از ارزش های آمریكایی حفاظت كند. این سیاست كاملترین و جامع ترین بسته مهاجرتی است كه تاكنون ارائه شده است.
وی تاكید كرد: این طرح از نظر عملیاتی كاملا آماده است.
رئیس جمهوری آمریكا تاكید كرد این بسته سیاستی به ما اطمینان خواهد داد كه گروه های تبهكاری اجازه ورود نمی یابند.
ترامپ طرح خود را برای جلوگیری از جریان مواد مخدر غیر قانونی در مرز دانست و اظهار كرد: در حالی كه سرعت حركت تجارت را افزایش می دهد.
وی می خواهد یك صندوق اعتماد ثابت مرزی ایجاد كند كه از طریق درآمد حاصل از هزینه های عبور از مرز تامین می شود.
رئیس جمهوری آمریكا اضافه كرد: برنامه من برای كمك به مشاغل مشروع پناهجویان است. اگر ادعای درستی دارید، به سرعت پذیرفته خواهید شد. اگر این كار را نكنید، به سرعت به خانه بازگردانده می شوید.
رئیس جمهوری آمریكا در انتقاد از سیاست های مهاجرتی دموكرات ها گفت: آنها مرزهای باز، دستمزد پایین و در واقع هرج و مرج را مطرح می كنند در حالی كه یك طرح مهاجرتی كه شغل، مزد و ایمنی كارگران آمریكایی را در اولویت قرار می دهیم.
ترامپ با بیان اینكه از افرادی كه قصد پناهندگی دارند، استقبال می كنیم، افزود: متاسفانه برخی از قوانین ما سوءاستفاده می كنند. بزرگترین تغییری كه ایجاد می كنیم، افزایش نسبت مهاجران ماهر از 12 درصد به 57 درصد است و مایلیم حتی بتوانیم آن را بالاتر بریم.
وی تسریع در پاسخ به متقاضیان را ویژگی دیگر این طرح بیان كرد و ادامه داد: آنها با به طور واقعی استحقاق دارند كه به كشور ما وارد می شوند یا دروغ می گویند كه به كشور خودشان بازگردانده می شوند.
رئیس جمهوری آمریكا كه همواره به مهاجرت زنجیره ای خانوادگی انتقاد داشته است، اضافه كرد: در نظام مهاجرتی فعلی ما افراد براساس نسبت فامیلی كارت سبز می گیرند و هیچ فرقی بین افراد نیست اما ما آن را تغییر می دهیم.
ترامپ نظام فعلی مهاجرت را محصول 54 سال پیش دانست كه مهلت آن به پایان رسیده است و ادعا كرد می خواهد معیار 'شایستگی و قلب' را برای پذیرش مهاجران در ایالات متحده جایگزین كند.
وی با بیان اینكه میلیون ها مهاجر قانونی در حال حاضر عضو خانواده ملی ما هستند، افزود: در طرح ما، بستگان درجه یك آمریكایی ها همچنان از حق دریافت كارت سبز برخوردارند اما دیگران به تناسب تخصص و امتیازها جذب می شوند. كارت سبز باید به كسانی داده شود كه به ارتقای سطح زندگی ما كمك كند.
رئیس جمهوری آمریكا با تاكید بر اینكه این طرح مشمول كارت سبزهای صادر شده پیش از آن نخواهد شد، ادامه داد: كسانی كه می خواهند كارت سبز ما را دریافت كنند باید آزمون بدهند، فرهنگ و ارزش های ما را بدانند و بتوانند به انگلیسی صحبت كنند.
ترامپ همچنین بر ساخت دیوار مرزی اصرار ورزید و یادآور شد: تا پایان امسال، حدود 400 مایل از ساخت این دیوار به پایان می رسد.
وی درباره آسایشگاه های مرزی و سوء استفاده هایی كه در آنجا انجام می شود اشاره كرد و گفت: طرح مهاجرتی او تمام این منافذ را خواهد بست و اطمینان می دهد كه اعضای باندهای تبهكاری و جنایی از ورود به كشور منع می شوند.
رئیس جمهوری آمریكا درباره طرح موسوم به ویزای لاتاری كه به صورت تصادفی انتخاب می شوند اشاره كرد و گفت: انتخاب تصادفی بر خلاف ارزش های آمریكایی است و بسیاری از مهاجران بالقوه واجد شرایط را از سراسر دنیا منع می كند كه باید به آنها كمك شود.
رئیس جمهوری آمریكا از دموكرات ها خواست تا مسایل جناحی را كنار بگذارند تا این طرح اجرایی شود و گفت در غیر این صورت، بعد از انتخابات 2020 كه به زعم او جمهوریخواهان اكثریت مجلس نمایندگان را به دست می آورند و در مجلس سنا و ریاست جمهوری قرار دارند، این كار را انجام می دهند.
ترامپ با این حال اظهار كرد بهتر است كه زودتر این طرح را اجرایی كنید.
اروپام*1429