«هادی پور» به مدال برنز بسنده كرد

تهران - ایرنا - تكواندوكار وزن منهای 54 كیلوگرم ایران با شكست در مرحله نیمه نهایی مسابقات تكواندوی قهرمانی جهان به مدال برنز این رقابت ها بسنده كرد.

بیست و چهارمین دوره رقابت های تكواندوی قهرمانی جهان از روز گذشته (چهارشنبه) با حضور 975 تكواندوكار از 150 كشور در شهر «منچستر» انگلیس آغاز و پنج روز ادامه خواهد داشت.
امروز (پنجشنبه) تكواندوكاران اوزان منهای 54 و منهای 68 كیلوگرم مردان و به اضافه 73 كیلوگرم زنان روی شیاپ‌چانگ می‌روند كه «آرمین هادی‌پور» تنها نماینده كشورمان است.
در وزن منهای 54 كیلوگرم مردان، هادی پور پس از استراحت در دور نخست، در ادامه به مصاف «ماهامادو آمادو» از نیجر رفت و این حریف را 20 بر 9 شكست داد و راهی مرحله بعدی شد.
وی در یك هشتم نهایی به مصاف «وادیم دیمیترو» از مولداوی رفت و مقتدرانه به پیروزی 24 بر یك رسید و سپس در یك چهارم نهایی مقابل «رامنارونگ» دارنده 2 مدال برنز جهان از تایلند با نمایشی تحسین برانگیز به برتری 26 بر 6 رسید و راهی نیمه نهایی شد.
وی برای رسیدن به فینال با «گئورگی پوپوف» دارنده مدال طلای المپیك جوانان از روسیه روی شیاپچانگ رفت و 20 بر 13 شكست خورد تا از رسیدن به فینال بازمانده و مدال برنز را از آن خود كند.
امروز «میرهشام حسینی» امید نخست تیم ایران نیز باید به مصاف حریفان می رفت كه با كارشكنی میزبان و صادر نشدن رویداد از حضور در رقابت های قهرمانی جهان بازماند.
روز گذشته «مهلا مومن زاده» دختر 17 ساله ایران در وزن منهای 46 كیلوگرم با برتری مقابل تمامی حریفان خود به فینال رسید و امشب تا دقایقی دیگر برای كسب مدال طلا به مصاف نماینده كره جنوبی می رود.
در وزن منهای 73 كیلوگرم «اكرم خدابنده» كاپیتان تیم زنان كشورمان و و در وزن منهای 58 كیلوگرم مردان «مهرداد پلنگ افكن» از رسیدن به موفقیت بازماندند.
در پایان این مسابقات به نفر اول 120 امتیاز، نفر دوم 72 امتیاز و نفرات سوم 43.20 امتیاز در راستای كسب سهمیه المپیك 2020 تعلق می‌گیرد.
ورزشی**3783**9118**