جای خالی پرچم ایران در مسابقات جهانی تكواندو انگلیس

لندن – ایرنا – بیست و چهارمین دوره مسابقات تكواندو قهرمانی جهان در حالی در منچستر برگزار می‌شود كه پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در سالن برگزاری مسابقات دیده نمی شود.

یك منبع موثق ضمن تائید این خبر به ایرنا گفت: پرچم كشورهایی كه در این مسابقات حضور ندارند نصب‌شده و مقام های میزبان ادعا می‌كنند كه جعبه حاوی پرچم ایران مفقودشده است.
مسابقه های تكواندوی قهرمانی جهان با حضور 975 تكواندوكار از 150 كشور در حالی از روز چهارشنبه در شهر «منچستر» انگلیس برگزار شد كه تعدادی از اعضای تیم ایران برای حضور در این مسابقات با عدم دریافت روادید روبه رو شده‌اند.
پس از تلاش‌های صورت گرفته روادید «سجاد مردانی» و «آرمین هادی پور» از اعضای تیم ملی، «سید محمد پولادگر» رئیس فدراسیون ، «علی محمدبسحاق» مربی تیم ملی و «آرش فرهادیان» صادر شد.
بااین‌حال ویزای «میر هشام حسینی» بخت نخست تیم ایران و همچنین «عرفان ناظمی» صادر نشد تا این 2 جوان شایسته حضور در مسابقات قهرمانی جهان را از دست بدهند.
در واكنش به این مشكلات «حمید بعیدی نژاد» سفیر ایران در انگلیس دریكی از صفحات مجازی خود اعلام كرد: «امروز در پیگیری مجدد صدور ویزای تیم ملی تكواندو با سفیر انگلیس در تهران گفت‌وگو كردم. وی می‌گفت بر اساس رویه قانونی، 11 روز برای رسیدگی به درخواست ویزای ورزشی زمان نیاز است و مسئولین انگلیسی به وی اطمینان داده‌اند كه تمامی ویزاهایی كه در این مقطع زمانی درخواست شده، صادرشده‌اند. به هر صورت، شرایط ناراحت‌كننده‌ای است»
شبد**اروپام **هـ ن **