استاندار كرمان : دستگاههای اجرایی جایگاه روابط عمومی را ارتقا بخشند

كرمان - ایرنا - استاندار كرمان و رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان كرمان روز پنجشنبه با انتشار پیامی ضمن تبریك فرا رسیدن 27 اردیبهشت ماه روز ملی روابط عمومی و ارتباطات به تمامی مدیران و كارشناسان این حوزه از مسئولان دستگاههای اجرایی خواست تا نسبت به ارتقای جایگاه روابط عمومی ها همت گمارند.

به گزارش دریافتی ایرنا از روابط عمومی استانداری كرمان، محمدجواد فدائی در پیام خود ضمن تقدیر از زحمات تمامی فعالان عرصه روابط عمومی، 27 اردیبهشت ماه را فرصت مغتنمی برای بازخوانی آرمان ها و كاركردهای ارتباطات و روابط عمومی برای شتاب بخشی توسعه و پیشرفت كشور دانسته است.
متن پیام استاندار كرمان به شرح زیر است:
امروزه پیشبرد اهداف و برنامه های یك سازمان با تقویت انگیزه های جمعی، آگاهی عمومی و اعتماد مردمی امكان پذیر است. در این میان ابعاد گسترده تاثیر ارتباطات و اطلاعات بركارآمدی دستگاه ها، موجب نگاه ویژه مدیران به نقش و جایگاه روابط عمومی شده است.
مدیران و كارشناسان روابط عمومی به عنوان دستان یاریگر هر نهاد و سازمان، با اطلاع رسانی و اطلاع یابی و انعكاس به موقع مسائل، مشكلات و نیازهای مخاطبین، مدیران را در فرآیند مهم تصمیم گیری و تصمیم سازی یاری می دهند و با انجام رسالت خطیر اطلاع رسانی، تنویر افكار عمومی و تسهیل خدمت رسانی به مردم، نقش واسطی بین اهداف سازمان و اقشار مختلف جامعه ایفا می كنند.
بیست و هفتم اردیبهشت ماه روز «ارتباطات و روابط عمومی» نامیده شده و فرصت مغتنمی است تا با بازخوانی آرمان ها و كاركردهای ارتباطات و روابط عمومی، زمینه های مناسبی را برای تحقق آنها با هدف شتاب بخشی به توسعه و پیشرفت كشور همراه با امید و پویایی، صداقت، شفافیت و حفظ كرامت انسان ها فراهم سازیم.
انتظار می رود مدیران دستگاه های اجرایی استان با توجه به نقش روابط عمومی در جامعه رسانه ای شده امروز و لزوم ارتباط موثر، مستمر و تعاملی دستگاه های اجرایی با رسانه ها و مردم، نسبت به ارتقا جایگاه روابط عمومی همت گمارند و مسیر اطلاع رسانی خدمات دولت را بیش از پیش تقویت و ارتقا بخشند. در این مسیر، منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، سیاست های دولت تدبیر و امید و تحقق شعار 'رونق تولید' باید روشنگر فعالیت های روابط عمومی ها قرار گیرند.
اینجانب ضمن گرامیداشت این روز، از خدمات ارزشمند و تلاش های سازنده مدیران و كارشناسان روابط عمومی های استان كرمان تقدیر و تشكر می نمایم.
5054