مركز پاسخگویی به فعالان اقتصادی در خراسان جنوبی راه اندازی می شود

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: به دنبال راه اندازی مركزی در استان هستیم كه به راحتی افراد برای پیگیری امور خود در بخش های مختلف اقتصادی و تولیدی به آن دسترسی داشته باشند.

به گزارش ایرنا محمد صادق معتمدیان عصر پنجشنبه در نشست كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خراسان جنوبی افزود: در این مركز، كارشناسان مجرب استان در حوزه های مختلف زیرساختی، امور بانكی، امور مالیاتی و ارزش افزوده، منابع طبیعی، محیط زیست، استعلامات و دیگر مواردی كه به عنوان مانع در مسیر واحدهای تولیدی وجود دارد را احصا كرده و با نظارت استانداری در حداقل زمان، مشكلاتی را كه از ناحیه واحدهای تولیدی مطرح می شود، با كار كارشناسی برای رفع مشكل تصمیم گیری می كنند.
وی اظهار داشت: مركز یادشده زیر نظر معاونت اقتصادی استانداری فعالیت كرده و با حضور كارشناسان مجرب دستگاه های اقتصادی فعالیت می كند كه در جلسه بعدی كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید توضیح بیشتری در این خصوص ارائه می شود.
استاندار خراسان جنوبی بیان كرد: این ششمین جلسه كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در سال جاری است و به دلیل اهمیتی است كه امسال توسط مقام معظم رهبری به سال رونق تولید نامگذاری شده است.
وی گفت: بحث احصای مشكلات واحدهای تولیدی خراسان جنوبی از كارهایی است كه در این كارگروه انجام شده و اشراف كاملی در خصوص مسائل و مشكلات واحدهای تولیدی استان داریم و براساس بررسی های میدانی و اقداماتی كه توسط معاونت اقتصادی استانداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته، كارهای خوبی انجام و جنس مشكل مشخص شده كه در چه حوزه هایی واحد های تولیدی مشكل دارند.
معتمدیان بیان كرد: واحدهای تولیدی در حوزه مسائل زیرساختی، آب، گاز و برق و ارتباطات مشكلاتی دارند و مشكلاتی هم مربوط به بانك ها مثل معوقات و مطالبات و غیره به عنوان بیشترین مشكل واحدهای تولیدی استان است.
وی گفت: یكی از مشكلات دیگری كه در استان داریم، مشكلات كارگری است كه بخشی از جامعه زحمتكش استان بوده و در واحدهای تولیدی خراسان جنوبی فعالیت می كنند و مطالبات و معوقاتی دارند و این از اولویت های ماست كه تلاش می كنیم در رفع مشكل واحدهای تولیدی نسبت به رفع عزیزان كارگر در واحدهای تولیدی تصمیمات جدی داشته باشیم.
استاندار خراسان جنوبی بیان كرد: در جلسه امروز 28 مصوبه برای رفع موانع واحدهای تولیدی داشتیم كه در حوزه های بانكی، محیط زیست، تامین اجتماعی و زیرساخت ها بود و تصمیمات خوبی اتخاذ شد.
وی افزود: هر هفته جلسات كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزار شده و نمایندگانی كه در كمیته های تخصصی شركت می كنند، ثابت باشند.
معتمدیان همچنین تاكید كرد: كارگروه شهرستانی تسهیل و رفع موانع تولید با محوریت فرمانداران در شهرستان ها فعال شود.
او گفت: اعضای كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در واحدهای تولیدی حضور مستمر داشته باشند و هنر ما این است كه واحدهای تولیدی تعطیل شده را به چرخه تولید برگردانیم.
7559*3028