۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۶
کد خبر: 83317049
۰ نفر
معاون وزیر راه: راه خلخال - منجیل زیر آسفالت می رود

اردبیل - ایرنا - معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی گفت: با اجرای عملیات آسفالت راه ارتباطی خلخال - منجیل امسال برای تردد در اختیار مسافران قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا ، امیر امینی روز پنجشنبه در بازدید از پروژه راه سازی جاده اصلی خلخال - منجیل افزود: با توجه به آماده بودن قسمت هایی از این جاده برای آسفالت اقدام لازم برای اجرای عملیات آسفالت بصورتی كه این آسفالت به عنوان لایه زیرین آسفالت اصلی راه در آینده مورد استفاده قرار گیرد، در طول امسال انجام خواهد گرفت.
وی بر لزوم فراهم كردن زمینه عبور خودروها از روی 2 پل احداث شده در مسیر راه و همچنین آسفالت مسیر بر اساس ترافیك مورد نیاز تا زمان تكمیل كامل پروژه تاكید كرد و گفت: هدف از انجام این كار ایجاد زمینه تردد راحت خودروهای عبوری از این جاده بصورت موقت از بخش های آسفالت شده راه تا زمان اجرای كامل آسفالت مسیر است.
او همچنان به تعیین تكلیف پنج كیلومتر از مسیر بلاتكلیف راه در میان حوزه استحفاظی استان های گیلان و زنجان خبر داد و افزود: برای ادامه عملیات اجرایی در طول پنج كیلومتر از این مسیر دستور لازم به پیمانكار مجری داده شده و این فاز از جاده نیز بطور همزمان با كار سایر فازهای در حال اجرا ، زیر عملیات اجرایی راه سازی قرار می گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با ارزیابی مثبت روند عملیات اجرایی پروژه راه اصلی خلخال ،درام به منجیل گفت: پیشرفت فیزیكی پروژه در حد عالی بوده و همه تلاش ما برای تكمیل و بهره برداری از این پروژه براساس برنامه زمان بندی شده است.
امینی اظهار داشت: در 18 كیلومتر از كل پروژه یاد شده ارتباط به صورت كامل برقرار است و امیدواریم با تزریق اعتبارات لازم 10 كیلومتر باقی مانده كه ارتباط آن در بخش هایی به علت وجود ابنیه بزرگ قطع است ، به همراه 4.5 كیلومتر باقی مانده در مرز بین زنجان و اردبیل تا پایان سال جهت عبور مناسب در حد عملیات خاكی آماده و در نهایت در كل مسیر بعد از بازگشایی كامل عملیات روسازی انجام شود.
وی در بازدید از جاده خلخال - اسالم نیز با اجرای پروژه احداث تونل در این مسیر با اندكی تغییرات موافقت كرد و افزود: با توجه به غیر قابل توجیه بودن احداث تونل 2.5 كیلومتری در این جاده با كوتاه كردن مسافت تونل ضمن حذف گردنه پرخطر الماس و همچنین كاهش هزینه های اجرای یك تونل بزرگ به كوچك زمینه برای اتصال راه پونل و حذف نقاط پرخطر این مسیر نیز فراهم خواهد شد.
او با بیان اینكه مسیر قبلی پیشنهادی برای اجرای تونل به طول 2.5 كیلومتر در كنار نداشتن توجیه اقتصادی ، اعتبارات هزینه شده برای تبدیل راه فرعی خلخال - اسالم به اصلی در دامنه گردنه الماس و در داخل حوزه استان اردبیل را هدر می دهد، اظهار كرد: با پایان كار مطالعات مسیر جدید اعتبار لازم برای اجرای این پروژه تامین خواهد شد.
وی همچنین از تامین اعتبار 40 میلیارد ریال اعتبار برای تكمیل عملیات مرممت محل رانشی در جاده خلخال - گیوی خبر داد و گفت: تلاش می كنیم تا پایان امسال این مسیر هم بهسازی و مشكل تردد در آن برطرف شود.
امینی در ادامه از تخصیص 10 میلیارد ریال اعتبار به پروژه در حال اجرای كمربندی شهر خلخال خبر داد و تاكید كرد: حدود ۲.۵ كیلومتر از این پروژه در حال حاضر اجرا شده كه با فعالیت پیمانكار و همكاری شهرداری باید به بهره برداری برسد.
شهرستان خلخال ، استان اردبیل را به استان گیلان متصل می كند، جاده خلخال -اسالم و خلخال - پونل 2 راه ارتباطی استان های اردبیل و گیلان می باشد.
23 كیلومتر از مسیر 70 كیلومتری جاده خلخال به اسالم در حوزه استحفاظی و راهداری اداره راه و شهرسازی خلخال و 47 كیلومتر نیز در حوزه گیلان واقع شده است.
7119/6018