ترامپ به دنبال ايجاد توافق جديد هسته اي با ايران است

اروميه- ايرنا- رييس مجمع دانش آموختگان ايران اسلامي (مجديران) در آذربايجان غربي گفت: ترامپ به دنبال مذاكره مجدد بر سر مساله هسته اي ايران و جايگزيني يك توافق جديد به جاي برجام است.

«نادر عليزاده» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به اينكه دومين هدف اين كشور تبديل ايران به يك كشور خنثي در منطقه خاورميانه است، افزود: سران اين كشور با تحميل خواسته هاي خود به دنبال احياي ابهت از دست رفته خود در منطقه و جهان هستند.
وي اضافه كرد: يكي از فايده هاي خروج ترامپ از برجام و ايران ستيزي وي، متحد شدن دو جريان فكري در داخل كشور بوده و در شرايط كنوني اصلاح طلبان و اصولگرايان بيش از هر زمان ديگر به هم نزديك تر هستند و اين همان «جنگ اميد» مدنظر دكتر روحاني است.
وي رمز پيروزي ايران در مقابل ترامپ را درايت دولتمردان ايران دانست و اظهار داشت: درايت و تدبير واقعي باعث خواهد شد تا هيچ جنگي روي ندهد و ملت ايران در اين شرايط بد اقتصادي وارد يك بحران ديگر نشود.
وي با تاكيد بر اينكه تعامل با جهان بايد بيشتر از گذشته دنبال شود، بيان كرد: ايران مي توانست از اختلاف بين آمريكا و اروپا به بهترين شكل ممكن بهره برداري كند.
دبير شوراي هماهنگي اصلاح طلبان آذربايجان غربي نياز به گفت و گوي ملي در جامعه سياسي ايران را يك نياز دائمي بيان كرد و گفت: اين گفت و گو هيچ مغايرتي با رقابت‌هاي سياسي ندارد و هيچگاه به بهانه مشتركات انقلابي و ملي از رقابت سليقه‌ها بي‌نياز نيستيم.
وي با تاكيد بر اينكه همبستگي و گفت و گوهاي سازنده بايد در اولويت قرار گيرد، ادامه داد: نبايد به بهانه اختلاف هاي سياسي همديگر را حذف كنيم و رد صلاحيت هاي مغرضانه بايد كنار گذاشته شود.
وي بيان كرد: براي جلب اعتماد مردم نيز بايد با اختلاس ها به صورت قاطعانه برخورد شود و از كساني كه احساس مي كنند به آنان ظلم شده، دلجويي شود تا مردم به نظام و مسوولان اعتماد وافر داشته باشند.
«عليزاده» بر شكل گيري احزاب قدرتمند در كشور تاكيد كرد و افزود: خرده احزاب نمي توانند اثربخشي مفيدي براي جامعه داشته باشند و احزاب بايد چه راست سنتي مانند جبهه پايداري و حزب موتلفه و چه چپ مانند حزب اعتماد ملي و حزب كارگزاران بايد تفكر حذفي را كنار بگذارند و با كمك به دولت در ايجاد آرامش در كارهاي اجرايي باعث شوند كه دولت با فراغ بال به سياست هاي خارجي و داخلي رسيدگي كند و حمايت همه جانبه از دولتمردان داشته باشند.
به گزارش ايرنا، مجمع دانش آموختگان ايران اسلامي داراي 164 عضو در آذربايجان غربي است.
8135/3072