مسوولاني كه قصد كانديداتوري دارند تا 16 خرداد استعفا دهند

اروميه- ايرنا- معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار آذربايجان غربي و رييس ستاد انتخابات استان گفت: مسوولاني كه قصد كانديداتوري در يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي را دارند، بر اساس ماده 29 قانون انتخابات كشور بايد تا 16 خرداد سال جاري از مسووليت خود استعفا دهند و استعفاي آنان مورد پذيرش قرار گيرد.

«علي مصطفوي» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اعلام اينكه ثبت نام از نامزدهاي اين انتخابات از دهم تا شانزدهم آذر سال جاري انجام مي شود، افزود: فرمانداران، بخشداران، روساي مناطق شهرداري ها، روسا و سرپرستان سازمان هاي دولتي و اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستا و همچنين مديران كل صدا و سيماي مراكز استانها طبق قانون انتخابات در رديف مسئولاني قرار دارند كه استعفاي آنان بايد 6 ماه قبل از زمانبندي مورد پذيرش قرار بگيرد تا صلاحيت لازم را در انتخابات كسب كنند.
وي با تاكيد بر اينكه داوطلبان اين انتخابات بايد از تبليغات زودهنگام پرهيز كنند، اضافه كرد: ستاد انتخابات استان با مشخص شدن كميته‌هاي 6 گانه آن و به تبعيت از ستاد انتخابات كشور براي برگزاري هرچه باشكوه تر يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي تشكيل شده است.
«مصطفوي» با تاكيد بر اينكه مجريان و اعضاي ستاد انتخابات بايد چهار اصل اساسي را رعايت كنند، گفت: هر چقدر حضور مردم در انتخابات بيشتر باشد انقلاب ما بيشتر در برابر خطرها و تهديدها بيمه مي شود و مسوولان انتخابات بايد با توجه به اصل مشاركت حداكثري، زمينه حضور گسترده مردم را فراهم كنند.
وي قانونمداري را يكي ديگر از اصول اساسي دانست و ادامه داد: امانتداري نيز اصل ديگري است كه مجريان انتخابات بايد به آن توجه داشته باشند زيرا آراي مردم امانتي است كه به مسئولان انتخاباتي سپرده مي شود.
وي چهارمين اصل اساسي را بي طرفي دانست و گفت: هيات هاي اجرايي و مسوولان انتخاباتي نبايد سلايق خود را در روند انتخابات اعمال كنند.
رييس ستاد انتخابات آذربايجان غربي همچنين با اشاره به اصل وحدت و همبستگي اضافه كرد: نامزدهاي انتخاباتي در اين استان با پرهيز از دامن زدن به اختلاف هاي قومي از سوء استفاده و فرصت طلبي دشمنان جلوگيري كنند و بر ارائه برنامه هاي خود به مردم متمركز شوند.
«مصطفوي» همچنين ضمن تشكر از افرادي كه قصد كانديداتوري در يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي را دارند، گفت: اين افراد زمينه مشاركت حداكثري مردم را فراهم مي كنند.
به گزارش ايرنا انتخابات يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي 2 اسفند سال جاري و به صورت همزمان در سراسر كشور برگزار خواهد شد.
بر اساس احكام صادره از سوي استاندار آذربايجان غربي «علي مصطفوي» معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار به عنوان «رييس ستاد انتخابات استان»، رضا حسيني معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار به عنوان «مسوول كميته پشتيباني»، عباس حسن خاني مديركل دفتر امنيتي و انتظامي استانداري به عنوان «مسوول كميته امنيتي»، مصطفوي مدير شبكه دولت و فناوري اطلاعات استانداري به عنوان «مسوول كميته فناوري اطلاعات»، باقري مديركل حوزه و روابط عمومي استانداري به عنوان «مسوول كميته اطلاع رساني»، ميرزايي مديركل حراست استانداري به عنوان «مسوول كميته حراست و استعلامات»، شجاعي مشاور امور حقوقي استاندار به عنوان «مسوول كميته حقوقي»، اردبيلي مديركل دفتر سياسي، انتخابات و تقسيمات كشوري استانداري به عنوان «دبير ستاد انتخابات» و حيرت انگيز مديركل ثبت احوال استان به عنوان «عضو ستاد انتخابات استان» منصوب شدند.
انتخابات يكي از اركان مردم سالاري در جامعه است و مردم با انتخاب نمايندگان خود مي توانند علاوه بر نظارت بر عملكرد مقامات كشوري، در تعيين سرنوشت كشور نيز ايفاي نقش كنند.
9939/3072