91 طرح بالاي 60 درصد پيشرفت فيزيكي در هرمزگان وجود دارد

بندرعباس- ايرنا- رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: در حال حاضر 91 طرح صنعتي، معدني و توليدي با پيشرفت فيزيكي بالاي 60 درصد در استان وجود دارد.

خليل قاسمي عصر پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: اين طرح‌ها شامل 34 طرح در حوزه صنايع معدني، 18 طرح در حوزه صنايع فلزي و دريايي و 39 طرح در حوزه صنايع غير فلزي است.
وي سرمايه گذاري انجام شده بر روي اين طرح ها را 16 هزار ميليارد ريال اعلام كرد و گفت: با بهره برداري از اين طرح ها براي حدود 2400 نفر اشتغالزايي مي شود.
قاسمي با تاكيد بر حمايت از طرح هاي بزرگ و واحدهاي توليدي كه اشتغال پايدار ايجاد مي كنند، اظهار داشت: بايد تلاش شود تا با تزريق اعتبار طرح هايي با پيشرفت فيزيكي بالا تكميل تا اشتغالزايي را ايجاد كنند.
رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: دولت تمام توان خود را براي به حركت درآمدن چرخه صنعت و توليد به كار گرفته و همه ما نيز بايد با تلاش شبانه روزي در جهت رفع مشكلات واحدهاي نيمه تمام گام برداريم.
هرمزگان به عنوان قطب صنعت كشور افزون بر909 واحد صنعتي دارد كه 27 هزار نفر به طور مستقيم در اين استان مشغول فعاليت هستند و اين استان از لحاظ سرمايه گذاري رتبه نخست كشوري را دارد.
7198/6048