«هادی پور» با پیروزی آغاز كرد

تهران - ایرنا - تكواندوكار وزن منهای 54 كیلوگرم ایران، كار خود در رقابت های قهرمانی جهان را با پیروزی آغاز كرد.

بیست و چهارمین دوره رقابت های تكواندوی قهرمانی جهان از روز گذشته (چهارشنبه) با حضور 975 تكواندوكار از 150 كشور در شهر «منچستر» انگلیس آغاز و پنج روز ادامه خواهد داشت.
امروز (پنجشنبه) تكواندوكاران اوزان منهای 54 و منهای 68 كیلوگرم مردان و به اضافه 73 كیلوگرم زنان روی شیاپ‌چانگ می‌روند كه «آرمین هادی‌پور» تنها نماینده كشورمان است.
در وزن منهای 54 كیلوگرم مردان، هادی پور پس از استراحت در دور نخست، در ادامه به مصاف «ماهامادو آمادو» از نیجر رفت و این حریف را 20 بر 9 شكست داد و راهی مرحله بعدی شد.
وی در یك هشتم نهایی به مصاف «وادیم دیمیترو» از مولداوی خواهد رفت.
امروز «میرهشام حسینی» امید نخست تیم ایران نیز باید به مصاف حریفان می رفت كه با كارشكنی میزبان و صادر نشدن رویداد از حضور در رقابت های قهرمانی جهان بازماند.
روز گذشته «مهلا مومن زاده» دختر 17 ساله ایران در وزن منهای 46 كیلوگرم با برتری مقابل تمامی حریفان خودبه فینال رسید و ساعت 23 امشب برای كسب مدال طلا به مصاف نماینده كره جنوبی می رود.
در وزن منهای 73 كیلوگرم «اكرم خدابنده» كاپیتان تیم زنان كشورمان و و در وزن منهای 58 كیلوگرم مردان «مهرداد پلنگ افكن» از رسیدن به موفقیت بازماندند.
در پایان این مسابقات به نفر اول 120 امتیاز، نفر دوم 72 امتیاز و نفرات سوم 43.20 امتیاز در راستای كسب سهمیه المپیك 2020 تعلق می‌گیرد.
ورزشی**3783**2024