۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۰
کد خبر: 83316919
۰ نفر
شینزو آبه: باید برای نجات برجام اقدام كرد

پكن - ایرنا - نخست وزیر ژاپن در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران گفت كه باید برای نجات توافق هسته ای كه در سال 2015 میلادی به امضای چند كشور رسید، تلاش كرد.

به گزارش روز پنجشنبه خبرگزاری كیودو، شینزو آبه از تشدید تنش ها بین آمریكا و ایران ابراز نگرانی كرد و گفت كه توكیو برای كاستن از مناقشات و تنش ها با تهران همكاری خواهد كرد.
وی تشدید تنش ها در خاورمیانه را باعث نگرانی دانست و گفت: وضعیتی كه در خاورمیانه شكل گرفته به شدت باعث ناراحتی ژاپن شده است.
نخست وزیر ژاپن با تاكید بر این كه توكیو برای هر گونه همكاری با ایران آماده است، تصریح كرد: هدف از این اقدام ها این است كه برای نجات توافق هسته ای كاری صورت گیرد.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز در این دیدار بار دیگر تاكید كرد كه ایران در یك سال گذشته به رغم خروج آمریكا از برجام و تنش هایی كه واشنگتن ایجاد كرده به این توافق پایبند بوده و خویشتنداری حداكثری نشان داده است.
دو طرف در این ملاقات برجام را موجب منع اشاعه تسلیحات هسته ای دانستند و آن را برای تعمیق روابط منطقه ای و دوجانبه دو كشور و همچنین صلح و ثبات خاورمیانه مهم ارزیابی كردند.
شینزو آبه در این نشست همچنین ابراز امیدواری كرد كه ایران همچنان به توافق پایبند باشد.
آساق**231**1144

سرخط اخبار جهان