۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
کد خبر 83316867
۰ نفر
تردد در راه خلخال - پونل با محدوديت انجام مي شود

اردبيل - ايرنا - فرمانده انتظامي استان اردبيل گفت: تردد خودروهاي سنگين و كاميون در مسير ارتباطي خلخال - پونل ممنوع مي باشد.

به گزارش ايرنا ، سردار هوشنگ حسيني روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تردد در اين جاده تنها براي خودروهاي سواري و سبك ممكن است.
او با بيان اينكه اين جاده ارتباطي به علت رانش كوه، بارش برف سنگين و احتمال ريزش بهمن از مهرماه سال ۹۷ مسدود شده بود، گفت: پس از گذشت 45 روز از فصل بهار با تلاش عوامل راهداري و پليس ‌راه شهرستان‌ هاي خلخال ، تالش و رضوانشهر اين مسير از چندي پيش بازگشايي شده است.
وي افزود: در مدت مسدود بودن جاده كوهستاني خلخال - پونل ماموران پليس‌ راه حضوري كيفي و پررنگ داشتند تا از تردد خودرو‌ها جلوگيري و از خطرات احتمالي پيشگيري كنند.
فرمانده انتظامي استان اردبيل گفت: ممنوعيت تردد براي خودرو‌هاي سنگين به علت خسارت وارده به پل طاقي كيلومتر ۱۳ مسير خلخال - پونل بوده و تا زمان ترميم و بازسازي اين پل اعمال خواهد شد.
حسيني تشريح كرد: رانندگان خودرو‌هاي سنگين مي‌ توانند از جاده اسالم - خلخال به عنوان مسير جايگرين استفاده كنند.
عمليات اجرايي راه ارتباطي خلخال به پونل در استان گيلان به عنوان بخشي از پروژه بزرگ جاده سنتو در سال 1332 آغاز و پس از گذشت نزديك به 70 سال به علت نواقصي همچون فقدان گالري و بهمن گير بيش از نيمي از سال براي تردد خودروها مسدود مي شود.
7119/6018