جشنواره هنرهاي ديجيتال پل ارتباطي هنرمندان و جامعه است

تهران- ايرنا- معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: مهم‌ترين دستاورد جشنواره هنرهاي ديجيتال تشويق نهادها و دستگاه‌ هاي اجرايي به همكاري و تعامل با هنرمندان در خلق و بهره‌ برداري از ظرفيت‌ هاي عظيم هنرهاي ديجيتال در عرصه‌ اجتماع است.

به گزارش روز پنجشنبه وزارت علوم ، غلامرضا غفاري در نشست مشترك اعضاي شوراي سياست‌ گذاري و ستاد برگزاري جشنواره عنوان كرد: به همان نسبت كه همكاران وزارت كشور به فكر بهره برداري از ظرفيت هنر و هنرهاي ديجيتال در معرفي و رفع مشكلات اجتماعي افتاده و در برگزاري اين دوره از جشنواره مشاركت كردند، ساير نهادها و دستگاه‌ ها نيز بايد متوجه اهميت مشاركت در اين مسئله باشند.
وي اهميت و نقش روزافزون فناوري‌ هاي ديجيتال و نيز نقش رو به گسترش آن‌ها را در خلق آثار فرهنگي و هنري معاصر يادآور شد و گفت: با اذعان به همه محدوديت‌هاي مالي و زماني، اميد است برگزاري نشست‌ هاي علمي و اختتاميه زمينه‌اي براي برگزاري بهتر دوره‌هاي آتي باشد.
در ادامه نشست محمدهادي عسكري، مديركل فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم و جانشين رئيس جشنواره ضمن ابراز خرسندي از انتخاب دانشگاه هنر تهران به‌ عنوان متولي برگزاري جشنواره، افزود: در ماه‌ هاي اخير نزديك به بيست برنامه علمي و فرهنگي برگزار شد و اختتاميه جشنواره هنرهاي ديجيتال مي‌تواند حسن ختامي بر آن‌ها باشد.
وي با اشاره به استقبال گسترده از اين جشنواره، اظهار داشت: از ابتدا مشخص بود كه در اين فرصت محدود امكان دستيابي به يك تعريف مشخص در خصوص هنرهاي ديجيتال وجود ندارد و درنتيجه اين مسئله محدوده دريافت آثار باز گذاشته شد؛ اين محدوديت از يك سو فرصتي جهت دريافت طيف متنوعي از آثار را فراهم كرد.
غفاري به آسيب ‌هاي ديگر محدوديت زماني اشاره كرد و افزود: در اين دوره امكان شناسايي هنرمندان جوان و سفارش آثار، به خصوص در بخش موضوعي، (بخش آسيب‌هاي اجتماعي) فراهم نشد؛ بدين ترتيب تعداد آثار رسيده به بخش آزاد بيش ‌تر از آثار رسيده در بخش موضوعي است.
وي ادامه داد: بي ترديد در دوره‌هاي آتي برگزاري جشنواره با بهره گيري از تجربيات اين دوره و بانك اطلاعاتي از هنرمندان و عرصه‌هاي فعاليت هنر ديجيتال، شاهد استقبال گسترده ‌تري خواهيم بود.
يادآور مي شود، نخستين جشنواره ملي هنرهاي ديجيتال به همت دانشگاه هنر و حمايت وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و وزارت كشور برگزار مي‌شود؛ علاقه‌مندان جهت شركت در جشنواره آثار خود را در دو بخش موضوعي آزاد و آسيب‌ هاي اجتماعي تا اول خرداد ماه سال جاري در پايگاه اطلاعاتي جشنواره به نشانيwww.digitalartfestival.ir بارگذاري كنند.

دانام**9484**1601**