تحقق درآمدها در مرحله عبور از شرایط سخت  تاثیرگذار است

شهركرد - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، كوهرنگ و كیار و دهستان دستگرد امامزاده در مجلس شورای اسلامی به مدیران دستگاه های اجرایی توصیه كرد: تحقق درآمدهای ملی و استانی در گذر كشور از شرایط سخت كنونی تاثیر دارد.

به گزارش ایرنا، علی كاظمی باباحیدری روز پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری تاكید كرد: مسئولان دستگاه های اجرایی استان برای تحقق كامل درآمدهای استانی و همچنین جذب اعتبارات ملی تلاش كنند.
وی افزود: در بودجه سال 1398 نكات مهمی از جمله توجه ویژه ای به آموزش و پرورش مورد تاكید قرار گرفته است.
كاظمی باباحیدری تصریح كرد: سرانه گازرسانی روستایی در كشور به ازای هر منزل مسكونی 120 میلیارد ریال برآورد شده است و این در حالی است كه این میزان در مناطق روستایی چهارمحال و بختیاری به 150 تا 200 میلیون ریال می رسد.
وی همچنین با اشاره به حجم بالای خروجی آب از سد زاینده رود یادآور شد: این میزان خروج امكان ایجاد مشكل كم آبی را به دنبال دارد كه این مساله باید از طریق مسئولان وزارت نیرو و مدیران در سطح ملی بررسی شود.
نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در بودجه سال 1398 به بسترهای مطلوبی به خصوص در بخش آبخیزداری و آبرسانی روستایی توجه شده است.
خدیجه ربیعی فرادنبه تاكید كرد: ذخیره منابع آبی و جلوگیری از هدررفت آن باید به طور خاص مورد توجه مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در سطح ملی و استانی باشد.
وی افزود: مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری به همراه مدیریت استان برای تخصیص سهم بیشتری از اعتبارات ملی به این استان رایزنی خواهند كرد.
ربیعی فرادنبه تصریح كرد: هم اینك برخی مدارس چهارمحال و بختیاری با مشكل پرداخت هزینه های انرژی مواجه هستند و متاسفانه گاهی انشعاب آب، برق و یا گاز مربوط به برخی مدارس چهارمحال و بختیاری قطع شده است كه این موضوع زیبنده نیست.
ربیعی فرادنبه اظهار داشت: توجه ویژه به استفاده از انرژی های نو و خورشیدی با هدف افزایش اشتغال، كاهش نرخ بیكاری و رونق اقتصادی در چهارمحال و بختیاری ضرورت دارد.
به گزارش ایرنا، براساس قانون بودجه 1398 واحدهای آموزشی دولتی آموزش و پرورش از پرداخت هزینه های آب، برق و گاز در صورت رعایت الگوی مصرف معاف هستند.
سقف الگوی مصرف طی دستورالعملی از سوی وزارتخانه های آموزش و پرورش، نفت و نیرو حداكثر تا 3 ماه دیگر ابلاغ و اجرایی می شود.
هم اینك مدارس چهارمحال و بختیاری 26 میلیارد ریال بابت مصرف گاز به شرگت گاز استان بدهكارند.
اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری با كلیات اجرایی 5 طرح در زمینه های فضای سبز، پرورش شترمرغ، پرورش دام سبك و آرامستان جدید شهر طاقانك از توابع شهرستان شهركرد موافقت كردند.
7362/2097