۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۷
کد خبر: 83316745
۰ نفر
مسابقات سازه هاي ماكاروني در كرمانشاه برگزار شد

كرمانشاه- ايرنا- اولين دوره مسابقات استاني سازه هاي ماكاروني در 2 بخش دانش آموزي و دانشجويي روز پنجشنبه به همت موسسه آموزش عالي سازمان جهاد دانشگاهي كرمانشاه برگزار شد.

قائم مقام موسسه آموزش عالي سازمان جهاد دانشگاهي كرمانشاه روز پنجشنبه در حاشيه برگزاري اين مسابقات در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، افزود: 50 تيم دانش آموزي و دانشجويي امروز در 2 نوبت صبح و عصر با هم به رقابت مي پردازند.
وي با بيان اينكه اين مسابقات براي اولين بار به صورت استاني برگزار مي شود، گفت: در نظر داريم هر ساله اين مسابقات را در كرمانشاه برگزار كنيم.
به گفته او، اين مسابقات در ايران از سال 1382 آغاز شده و هر ساله دانشگاه هاي كشور مسابقات را برگزار مي كنند و تاريخچه جهاني اين مسابقات نيز به سال 1988 در كانادا برمي گردد.
وي اظهار داشت: اين مسابقات عصر امروز به پايان مي رسد و به سه گروه در هر بخش دانش آموزي و دانشجويي تندريس جشنواره، لوح تقدير و هدايايي اهدا مي شود.
قائم مقام موسسه آموزش عالي سازمان جهاد دانشگاهي كرمانشاه با بيان اينكه ترويج كار عملياتي يكي از اهداف برگزاري اين مسابقات است، گفت: دانش آموزان و دانشجويان در قالب تئوري و در كلاس هاي درس با اين مباحث آشنا مي شوند اما به صورت عملياتي كار نكرده اند كه اين مسابقات فرصت مناسبي براي عملياتي كردن مباحث تئوري فرا گرفته آنها است.
حدادي همچنين ايجاد فضاي شادي و نشاط را از ديگر اهداف برگزاري اين مسابقات دانست و افزود: دانش آموزان و دانشجويان را نبايد تنها به حفظ كردن دروس تشويق كنيم بلكه در قالب اين مسابقات بايد فضاي شادي و نشاط را براي آنها فراهم نماييم.
3033/8066

سرخط اخبار استان‌ها