ياد آيت الله محمد صدوقي و 23 شهيده زن در يزد گرامي داشته شد

يزد - ايرنا - سي و هشتمين سالگرد شهادت آيت الله محمد صدوقي نماينده سابق امام خميني(ره) و امام جمعه فقيد شهر يزد و 23 شهيده زن امروز پنجشنبه در مسجد روضه محمديه مركز اين استان برگزار شد.

در اين مراسم آيت الله محمدرضا ناصري يزدي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه شهر يزد، محمدعلي طالبي استاندار، تعدادي از خانواده هاي معظم شهدا، آزادگان، رزمندگان، اصناف و بازاريان و قشرهاي مختلف مردم حضور داشتند.
به گزارش ايرنا مسئول دفتر شوراي نگهبان استان يزد در اين مراسم گفت: شهيد صدوقي همواره در خط ولايت فقيه، خادم مردم و شخصيتي استكبار ستيز بود.
حجت الاسلام سيد ناصر محمدي افزود: اين شهيد همواره در كنار امام راحل (ره) و در خدمت نظام و اهداف عاليه اسلام قرار داشت و لحظه اي دست از مسير حق و حقيقت بر نداشت و عاقبت توسط منافقان كوردل به فوز عظيم شهادت نائل آمد.
وي تصريح كرد: زندگي و خصوصيات اخلاقي و رفتاري آن شهيد نه تنها الگويي بي نظير براي مردم و جوانان يزد بلكه ايران است و بايد توسط متوليان فرهنگي اين موارد بيشتر تبيين شود.
به گفته محمدي، زنده نگه داشتن ياد و خاطره اين شهيد بزرگوار و شهداي زن، اقدامي انقلابي و كاري ارزشمند است و بايد همواره فرهنگ شهادت و ايستادگي در جامعه وجود داشته باشد.
همچنين همزمان با سالروز شهادت سومين شهيد محراب آيت الله صدوقي با حضور جمعي از مسئولان و مردم قبر مطهر اين شهيد والامقام گلباران شد.
اين آئين كه به نحو با شكوهي در فضايي معنوي با تقديم تاج گل و ذكر فاتحه در مسجد روضه محمديه برگزار شد، شركت كنندگان ياد و خاطره شهداي انقلاب را گرامي داشتند.
همچنين جمعي از مسئولان و خانواده هاي شهدا و ايثارگران با حضور در گلزار شهداي خلدبرين به مقام شامخ 23 شهيده زن يزد اداي احترام و بر زنده نگه داشتن ياد و خاطره آنها تاكيد كردند.
ماه رمضان در يزد يادآور شهادت شهيد ديارمان آيت‌الله صدوقي است كه 11 رمضان 1360 بعد از اقامه نماز جمعه در مسجد ملا اسماعيل به دست منافقان كوردل به شهادت رسيد.
استان يزد با يك‌ ميليون و 138 هزار نفر جمعيت، سه هزار و 850 شهيد تقديم انقلاب اسلامي كرد.
7536/ 2047/