۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۰
کد خبر: 83316590
۰ نفر
رئیس بسیج: امسال 27 هزار گروه جهادی ایجاد می شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان بسیج مستضعفین اعلام كرد: تعداد گروه های جهادی بسیج امسال از 11 هزار به 38 هزار گروه افزایش خواهیم داد.

به گزارش روابط عمومی سپاه، سردار «غلامحسین غیب‌پرور» اظهار داشت: در این اطلس ما راه را برای تمام كسانی كه از اقصی‌نقاط كشور می‌خواهند در گروه‌های جهادی حضور داشته باشند باز كردیم.
وی افزود: برداشت ما این است كه حیات بسیج در خدمت به مردم است و یكی از بهترین عرصه‌ها، روی‌آوری و اقبال به گروه‌های جهادی است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینكه تا اواسط سال 97، شش هزار گروه جهادی داشتیم و امروز این تعداد به 11 گروه جهادی رسیده است، گفت: در جریان سیل فروردین ماه، 78 هزار نفر از مردم به ویژه جوانان فهیم و بصیر ما، در قالب گروه‌های جهادی به سیل‌زدگان خدمت كردند.
سردار غیب‌پرور ادامه داد: برنامه ما در سال 98 این است كه 11 هزار گروه جهادی را به 38 هزار گروه برسانیم بدین ترتیب كه هر پایگاه مقاومت یك گروه جهادی داشته باشد. البته ما 51 هزار پایگاه مقاومت داریم كه امسال تشكیل 38 هزار گروه جهادی از آنها شدنی است.
وی افزود: در جریان سیل اخیر، گروه‌های جهادی تخصص‌محور مورد استفاده قرار گرفتند و خدمات ارائه شده، متناسب با «نیازهای احصا شده» بود.
رئیس سازمان بسیج با بیان اینكه راه برون‌رفت از مشكلات، تكیه به توان داخلی است و این موضوع ابتدا باید از سوی مسئولان باور شود، گفت: ما امروز 5 میلیون دانشجو در كشور داریم كه یك میلیون از آنها در مقطع دكتری در حال تحصیل هستند. این آمار و ارقام را جلوی هر كسی بگذارید متوجه ظرفیت‌های عظیم كشور می‌شود. یك بن‌بست‌هایی در نظام اداری ما وجود دارد كه رفع این بن‌بست‌ها خودش یك جهاد است‌.
رئیس سازمان بسیج افزود: بسیج در عرصه اشتغالزایی جوانان در سال 98 یك گام جهادی برخواهد داشت.
سیام*9612**1601**