۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۹
کد خبر: 83316479
۰ نفر
750 اثر هنری و سینمایی جشنواره حكمت و نیایش داوری شد

تهران- ایرنا- معاون هنری و سینمایی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: بیش از 750 اثر در بخش هنری و سینمایی جشنواره ملی حكمت و نیایش داوری شد.

محمد حسین اسماعیلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرگار ایرنا درباره داوری آثار هنری و سینمایی ارسال شده به دبیرخانه نخستین جشنواره ملی حكمت و نیایش اظهار داشت: در بخش هنرهای تجسمی در دو رشته پوستر و نقاشی خط برگزار می شود كه پس از پایان مهلت ارسال آثار، در این بخش حدود 250 اثر به دبیرخانه ارسال شد.
وی درباره بخش آواها و خوانش ها گفت: این بخش شامل خطبه خوانی نهج البلاغه و نیایش خوانی صحیفه سجادیه و مدح امام علی(ع) و امام سجاد(ع) در قالب های كُرال، آكاپلا، سرود، همخوانی ،انشای فردی بود كه در این بخش حدود 200 نفر شركت كردند.
اسماعیلی درباره بخش سینمایی جشنواره نیز اظهار داشت: این بخش شامل فیلم كوتاه (مستند، داستانی)، انیمیشن، نمایشنامه و فیلم نامه است كه در بخش فیلمنامه و نمایشنامه 210 اثر و در بخش فیلم كوتاه و انیمیشن 100 اثر ارسال شد.
به گفته وی، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با همكاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برخی نهادهای فرهنگی و با هدف توسعه و ترویج فرهنگ والای دینی و اعتقادی با محوریت نهج البلاغه و صحیفه سجادیه با استفاده از ابزارهای هنری و فرهنگی 'نخستین جشنواره ملی حكمت و نیایش' را برگزار كرد.
اسماعیلی گفت: این جشنواره در بخش های فرهنگی، پژوهشی، ادبی، هنری ، سینمایی و آواها و نغمات برگزار می شود.
مسئول كمیته هنری سینمایی جشنواره حكمت و نیایش یادآور شد: مراسم اختتامیه جشنواره و تقدیر از برگزیدگان ، در نمایشگاه قرآن یكم خرداد ماه برگزار می شود.
تهرام/7244/6003